Церква Вознесіння Господнього (с. Верхній Дорожів, Львівська область)

Церква Вознесіння Господнього збудована у 1887 р. замість старої, також дерев`яної. Дерев’яна дзвіниця того ж 1887 р.

До 1946 р. дочірня церква парафії св. Юрія (Дорожів Долішній). В радянський час від 1960 по 1989 р. стояла зачиненою. Церква стоїть біля дороги, на невеликому схилі, з усіх сторін оточена кладовищем, на якому пам’ятники у вигляді хрестів і скульптур святих.

Тризрубна, одноверха будівля. До вівтаря прибудовані дві ризниці. При західній стіні бабинця, очевидно, раніше був тільки присінок. Сьогодні над ним існує рівноширока прибудова. Будівля оточена піддашшям. Усі стіни вертикально шальовані дошками. Наву завершує низький світловий восьмерик, накритий шоломовою банею з ліхтарем і маківкою. На захід від церкви стоїть дерев`яна триярусна дзвінниця з підбиттям на третьому ярусі, накрита наметовим дахом. Церква відноситься до пам’яток місцевого значення Львівської області.

Поруч з храмом знаходиться пам’ятник Борцям за волю України. Насипаний невеликий пагорб з встановленим на ньому хрестом — символічна могила всіх, хто загинув на славу України.

Розклад богослужінь

Божественна літургія в неділю о 10.00