Згромадження сестер катехиток святої Анни (м. Рим, Італія)

Згромадження сестер катехиток святої Анни засноване в Бразилії 1932 року. Його ціллю було допомагати українським емігрантам у Бразилії в пасторальній, навчально-виховній та оздоровчій працях. З часом сестри, на запрошення українських спільнот, почали засновувати свої згромадження і в інших країнах світу.

1971 року бл. п. Патріарх Йосиф Сліпий запросив сестер св. Анни до Риму, і доручив їм провадити українську гостинницю в Патріаршому домі на Piazza Madonna dei Monti. Сьогодні дім належить Товариству Свята Софія, яке заснував Патріарх, і сестри надалі опікуються гостинницею для Товариства. Структура працює під офіційною назвою “Casa di Procura delle Suore di Sant’Anna”. Упродовж тієї служби, допоки ще не були зорганізовані українські осередки в Італії, сестри безвинагородно приймали в цій гостинниці українських біженців, або тих, що виїжджали з України та зупинялись тут в очікуванні документів. Серед таких, наприклад, були математик Леонід Плюшщ, генерал Петро Григорієнко та інші.

До ремонту в домі у 1998-2000 рр сестри також доглядали за Українським Музеєм, що був розміщений в залі на 3-му поверсі, а опісля був перенесений в приміщення Інституту св. Климента. Від часу започаткування в українській парафії свв. Сергія і Вакха відправи богослужень для українських заробітчан, сестри прислуговують та співають в храмі.