Церква Святого Івана Хрестителя (м. Ньюарк, США)

Українська еміґрація до Америки почалася перед 1870-им роком. Вже в 1899 р. в самому Нюарку жило 140 українців. Нюарк на той час мав багато різних фабрик і люди були забезпечені працею. Оскільки вони не мали власної церкви, ходили на богослужіння до Джерсі Сіті й Елізабет.

Парафія св. Івана Хрестителя в Нюарку (штат Ню Джерсі) УГКЦ була заснована у 1907 році. Окрім богослужінь, розвивалось активне парафіяльне життя. Душпастирі, розуміючи потреби молодого покоління, розпочали вечірню школу, яка на початках мала всього 12 дітей, та з часом збільшилася до 300 учнів. При церкві діяли наступні групи: братство св. Івана Хрестителя, Т-во Богдана Хмельницького, Т-во Боян, Братство Союзу Українців Католиків “Провидіння”, Союз Української Молоді, Т-во Запоріжжя й Братство св. Миколая.


У січні 1922 р. Митрополит Андрей Шептицький відвідав нашу парафію. Оскільки кількість людей постійно зростала, парафія була змушена шукати більшу церкву для богослужінь. Що й згодом зробили…

У лютому 1946 провід парафії перебрали Отці Редемптористи. Першим парохом стає о. Стефан Бахталовський, ЧНІ. З приходом отців Редемптористів прийшло і багато змін. Число відправ зросло, отці започаткували систематичне відвідування хворих по домах та лікарнях. Отці Редемптористи відживили існуючі церковні організації та заснували ще інші – Товариство Святого Імені Ісуса, Товариство св. Вервиці, Вівтарних Дружинників, Марійську Дружину жінок та дівчат та Кружок Матерів.

У 1940-50тих рр. розпочалося масове переселення українців до Америки із таборів Німеччини та Австрії, у які вони попали після Другої Світової Війни. Священики співпрацювали з громадою, щоб запевнити іммігрантам моральну та практичну підтримку. Сотні людей перейшли через канцелярію парафіяльного дому. Новоприїжджі автоматично включилися в життя парафії. Вони своїм приїздом внесли відсвіжуючу силу піонерам, які поставили фундамент цієї парафії. Відповідно збільшилася кількість шкільних дітей і зросло число учителів - Сестер Василіянок. Саме це і стало поштовхом для побудови нової школи, яку посвятили 26 листопада 1953 р.

У 1963 р. неподалік від школи був споруджений новий храм (який діє і по сьогодні). У день Воскресіння Христового, 1965 року, парох о. Дмитро Лаптута відправив у новій церкві першу Службу Божу. Величавий храм побудований з бетону обложеного каменем. Проект виконав архітектор Юліян Ястремський. Окрасою храму є вітражі та мозаїки проекту Петра Холодного (молодшого) у виконанні М. Баранського. Також у нашому храмі є 2 мозаїки нашого парафіянина і відомого митця Святослава Гординського: іконостас (1973 р.) і ікона 1000-ліття хрещення Русі-України (1988 р.). Варто зазначити, що саме він працював над оздобленням мозаїкою храму Св. Софії у Римі.

У 1968 році нашу парафію вперше відвідав блаженніший Йосиф Сліпий. Вдруге патріарх був у нашому храмі в 1973 році.

У 1985 році, в храмі св. Івана відбулися священичі свячення отця Браєна Колодієйчука на яких була присутня Мати Тереза з Калькутти. Він став першим священиком чину Матері Терези.

У 2004 року парафіяльна рада разом із настоятелем храму були змушені закрити школу, оскільки багато парафіян переїхали в інші міста і переписували своїх дітей в місцеві школи.

Від 1947 року парафія була під духовним проводом Отців Редемптористів Йорктонської Провінції (Канада), а з 2007 року цю місію перебрали Отці Редемптористи з Львівської Провінції (Україна). Отці віддано продовжують душпастирську працю з парафіянами. На сьогодні у храмі св. Івана Хрестителя служать двоє отців: о. Тарас Свірчук, ЧНІ (настоятель) і о. Микола Бичок, ЧНІ (сотрудник).


Розклад богослужінь

Субота 5:00PM (Англійською)

Неділя 8:00AM (Англійською)

9:30AM (Українською)

11:30AM [1] (Українською)

Свята 9:00AM, 7:00PM [2] (Українською)

Будні 7:45AM (Українською)

[1] Літургія служиться з 1 жовтня до 31 травня

(з 1 червня до 31 вересня – ця літургія не служиться)

[2] Такий самий розпорядок є в кожну 1-шу п’ятницю місяця

Докладніший розпорядок Літургійних Богослужінь можна знайти на нашому веб-сайті в розділі Bulletin

Храм відчинений

під час Богослужінь, а також в будь-який інший час на прохання людей

Час сповіді

під час Служби Божої, а також в будь-який інший час на прохання людей

Перелік