Церква Різдва Пресвятої Богородиці (м. Новий Розділ, Львівська область)

Греко-католицька громада, майбутня парафія Різдва Пресвятої Богородиці у Новому Роздолі, формується у 1989р. На загальних зборах мешканців міста вирішено будувати храм для вірних УГКЦ. На початку заснування парафії, ще у дерев'яній капличці (збудованій 1990) Дерев'яна капличка 1990р. для вірних почергово відправляли о. Володимир Качараба (с. Горішє і с. Долішнє, Миколаївського р-ну.), о. Василь Репіньовський (с. Станківці Миколаївського р-ну.) та о. Василь Сенів (с.Фалиш Стрийського р-ну.) . о. Микола Міджак
23.04.1990 р. на служіння до Нового Роздолу владикою Володимиром Стернюком був призначений о. Микола Міджак. Сьогодні на парафії збудовано два храми: Святого Володимира Великого та Різдва Пресвятої Богородиці, які розміщені на одному подвір'ї. Храм Св. Володимира будувався як каплиця у якій мали проходити богослужіння поки не буде збудовано більший храм.
У травні 1990 р. було розпочато будівництво, яке завершилося 1991р. Каплицю освячено на честь св. Володимира Великого 15.12.1991р. Архітекторами споруди були Крупка і Мирон Вензилович. Розпис храму був здійснений Іваном Бариляком та іншими місцевими художниками. Іван Бариляк спричинився також до виготовлення іконостасу, який було встановлено у 1995р. Будівництво храму Різдва Пресвятої Богородиці було розпочато у 1992 році за проектом батька і сина – Мирона та Олександра Вензиловичів. Був створений комітет для будівництва храму Різдва Пресвятої Богородиці. Очолив будівельний комітет Кучабський Мирон Дмитрович – директор комбінату «Сірка». Сюди ввійшли також голова міста – Ключник Святослав та директори підприємств і організацій: Деркач Богдан, Ладницький Борис – ДМЗ «Карпати», Оголєв Юрій Григорович, Давидович Микола Іванович, Струцький Сергій, Кручак - філіал, Мельник – КСМ, та ін.
Основним фундатором будівництва виступила «Сірка», яка взяла на себе основні фінансові та транспортні витрати. Також була створена будівельна бригада «добровольців» під керівництвом Островського Петра, до якої входили працівники комбінату. З 1998 р. керівником будівельного комітету було обрано Давидовича Миколу Івановича. На нараді будівельного комітету прийняли рішення про зміну зовнішнього виду та розмір центрального купола. Для цього була скликана технічна рада Львівського Політехнічного інституту. Яка і затвердила новий проект купола, автором якого був Богдан Гнідець У 2000 році СУ 27 під керівництвом Давидовича М.І. взяло на себе основний тягар монтажу центрального купола храму. Велику допомогу для закупівлі арматури надав депутат Петро Писарчук. У верхній частині арки над іконостасом працівники вмурували капсулу з іменами всіх працівників будівництва. Хрести для п’ятьох куполів були виготовлені на ДМЗ «Карпати» - директор Борис Ладницький. Хрест центрального купола був обшитий жовтим булатом на СУ 27. Висота храму з центральним хрестом – 57 метрів.
Центральний купол Храму Різдва Пресвятої Богородиці Розписували храм Констянтин Марковський з бригадою. Розпис купола завершили у 2010, підкупольника – 2011, святилища – 2012. 7.01.2013 – владика Тарас Сеньків, на той час апостольський адміністратор Стрийської єпархії УГКЦ, окропив храм освяченою водою і в цей день була відслужена перша Свята Літургія у храмі Різдва Пресвятої Богородиці. Це не було остаточне освячення храму, лиш таке, яке дало можливість чисельній громаді молитися у збудованому, але ще не до кінця облаштованому храмі. Незавершений іконостас
У 2014 році розпочато виготовлення і встановлення іконостасу. За роботу взялися майстри з м. Ходорів та Івано–Франківськ подружжя Юрій та Наталія Корпанюк
Престіл Оскільки парафія є молодою, то не має старовинних цінних ікон і тут також не відбувалось жодних реставраційних робіт. На сьогоднішній час крім о. Миколи Міджака на парафії трудяться о. Василь Підгайний (призначений 31.07.1992р. – кардиналом Любачівським), о. Роман Штігер (призначений 03.03.2011р. – владикою Тарасом Сеньківом ОМ) та о. Іван Рибко (17.01.2018 - призначений владикою Тарасом Сеньківом ОМ). Священники парохії (зліва направо) о.Василь Підгайний, о.Микола Міджак, о.Роман Штігер та о. Іван Рибко. І на останок хочемо подякувати усім хто долучився колись і далі допомагає нашій церкві рости і розвиватись. Церква це велика сім’я де кожен допомагає один одному. Численні спільноти та організації нашої парохії допоможуть вам жити вірним християнським життям, а стіни наших двох храмів стануть для вас мурами від спокус.

Парохія Різдва Пресвятої Богородиці, м.Новий Розділ, Стрийська Єпархія Українська Греко-Католицька Церква.

Парафія охоплює м. Новий Розділ (25 тис. Парафіян) і є деканатом.
Парохії належать: церква Різдва Пресвятої Богородиці, каплиця св. Володимира.
також наші священники проводять служіння у 5 школах, міській лікарні, та численних громадських організаціях таких як: УМХ, ПЛАСТ, "Тризуб" ім С.Бандери, Тавор, та ін.

Також при церкві працює Катихитична школа, проводяться Передшлюбні науки, створені численні спільноти.

Розклад богослужінь

8.00 - Св. Літургія за здоров`я

17.00 – Св. Літургія (за здоров`я або за померлих на місяць)

8.00 - Св. Літургія за здоров`я (у лікарняній каплиці)