Церква святого Архистратига Михаїла (с. Дусанів, Львівська область)

Церква св. Михаїла с. Дусанів Церква розташована в горішній частині с. Дусанів, те що залишилось після спалення татарською ордою було перенесено із так званого хутора села «Стежени», там ще був монастир, але його від пожежі вберегти не вдалося. Вперше про місцевий храм згадано у 1444 році. У 1698 р. громада Дусанова збудувала нову триверху дерев`яну церкву з дубового дерева. Верхи були покриті гонтом, а підлога в інтер`єрі - з каменю. В акті візитації місцевої церкви св. Архангела Михаїла з 1740 р. зазначено, що парохом в селі був о. Григорій Ступницький, поставлений тут за згодою пана Станіслава Цетнера. У 1901 р. церква була замалою для Дусанова, в якому проживали 1120 греко-католиків. У святині зберігався парафіяльний архів, документи якого були з 1784 р. Останніми священниками у селі до 1939 р., були о. М. Скоморовський, о. Кекіш. Перше, що впадає у вічі - кам`яні сходи, які ведуть до церковного подвір`я з вулиці, де Вас зустрічає скульптура - Матір Божа та два ангели. Є інший вхід, з півдня. Крім церкви тут стоїть дерев`яна дзвінниця, мурована каплиця, фігури Пр. Богородиці (стара і нова, захищена склом) і декілька кам`яних відреставрованих скульптур, хрестів та великий, дерев`яний. Церква розташована на схилі, який обривається в сторону вулиці. Будівля тризрубна, поставлена на кам`яний фундамент. З півночі до вівтаря прибудована ризниця. Святиня оточена традиційним піддашшям, стіни під яким вертикально шальовані дерев`яною вагонкою, над піддашшям - оббиті бляхою. Праворуч входу в бабинець висить велике зображення покровителя храму - св. Архистратига Михаїла. Боковий вхід є у південній стіні споруди. Церква була перебудована, адже раніше мала три верхи, сьогодні один - на світловому восьмерику шоломова баня з ліхтарем та Хрестом. На південь від святині є дерев`яна двоярусна дзвінниця, накрита наметовим дахом, яка теж відреставрована. На одному зі стовпів нижнього ярусу є старі написи, серед яких видно дату "1829". Мабуть, це - рік будівництва дзвінниці. Оскільки нижній ярус дзвінниці відкритий, можна побачити під її дахом три дзвони різного розміру, великий має назву дзін "ІВАН".