Церква Пресвятої Євхаристії, Каплиця злагоди ( м. Рудки, Львівська обл.)

Упродовж кількох століть, аж до закінчення Другої світової війни, містечко Рудки на Самбірщині славилося як місце паломництва до чудотворної ікони Богородиці, що знаходилася у парафіяльному костелі. Написану у східному стилі ікону подарував 1612 р. для костелу (тоді у Рудках церкви не було) рудківський поміщик Єжи Чурило. Цей шляхтич знайшов образ Богородиці на згарищі церкви у спаленому татарами подільському селі Зелениця, коли повертався з молдавського походу польських військ.

Невдовзі про ікону розійшлася слава по всьому краю. Побожні люди, які молилися перед нею, діставали зцілення та інші ласки.

На долю ікони ще не раз випадало випробування вогнем, бо татари кілька разів підпалювали дерев’яний костел. Проте образ залишався непошкодженим. У 1728 р. його перенесли до нового мурованого костелу.

31 грудня 1917 р. Папа Римський Венедикт ХV видав Декрет про коронацію Рудківської ікони Пресвятої Богородиці, однак воєнні дії завадили проведенню урочистості. Коронування відбулося аж 2 липня 1921 р.

У 1946 р., рятуючи образ, тодішній настоятель храму М. Войтась вивіз його до Польщі. Рудківська Богоматір якийсь час перебувала в Перемишлі. А 17 травня 1968 р. її було перенесено до костелу в с. Ясень, біля містечка Долішні Устріки, і там її знову коронували. Невдовзі до святині потягнулися паломники, а від кардинала Кароля Войтили Рудківська чудотворна ікона дістала назву «Цариця Бещад».

У липні 1992 р. під час відпусту ікону вкрали зловмисники. До Рудок 11 листопада 1995 р. повернулася лише її копія. Коронацію ікони в листопаді наступного року звершив Архиєпископ і Митрополит Львівський РКЦ Мар’ян Яворський.

1 липня 2001 р. громади УГКЦ і УАПЦ провели свято на честь ікони і помістили ще одну її копію (автор – місцевий художник Ігор Пукач) у новій каплиці під назвою «Каплиця злагоди». Єпископ Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ Юліан (Вороновський) розпорядився вшановувати Рудківську чудотворну ікону Матері Божої щороку в першу неділю липня. Вже дев’ять років поспіль у той день греко-католики спільно із православною громадою служать у Каплиці злагоди Молебень до Матері Божої.

У 2008 р. виготовлено ще одну, третю, копію Рудківської чудотворної ікони Богородиці для новозбудованого храму Пресвятої Євхаристії, освяченого 26 червня того самого року.

Наприкінці слід додати, що в Рудках зберігся бароковий Успенський костел 1728 р, в якому зберігаються останки відомого польського драматурга Олександра Фредра (1793-1876), діда Митрополита Андрея (Шептицького).