Парафія Покрови Пресвятої Богородиці (м. Прилуки, Чернігівська область)

Парафія УГКЦ у Прилуках була заснована 10 вересня 2011 р.Б. єреєм Романом Пушкою. Цій події передувала зустріч о.Романа в м.Ніжині (де є його матірна парафія) з жінкою п. Дарією Гавриляк, яка приїхала до Римо-Католицького храму на празник де, зустрівшись з єреєм, при розмові вона заявила, що є греко-католиком, але через відсутність своєї церкви, відвідує Православну Церкву (КП) або Римо-Католицьку спільноту. Дана зустріч була тим Божим промислом, який спричинився до заснування ще однієї парафії у Чернігівській обл.

На перших етапах служити для наших вірних, яких було всього декілька осіб, приїжджав о. Роман Пушка, який для даних потреб винаймав стареньку хатину, а потім однокімнатну квартиру у звичайній багатоповерівці. В даній квартирі основна велика кімна слугувала за Наву (храм вірних), а лоджія за святилище.

У 2013 році, адмістратором парафії став нововисвячений священик о. Дмитро Горнакевич. Приїхавши на служіння 12 березня 2013р.Б. застав таку ситуацію, що на богослуження приходило в неділю півтори людини. Тобто одна людина (п. Дарія Гавриляк), приходила кожної неділі, а інша через раз а то і рідже.

Будучи на місці, стало зрозуміло, що розвиток парафії на квартирі був неможливим, тому ми почали шукати інше місце для богослужіння. Отець Роман Пушка, на той час вже був підготував певні документи для реєстрації парафії, а також нам було запропоновано земельну ділянку для будівництва храму, дозвіл на яку нам ще треба було виготовити. Тобто ми вже приблизно знали, де буде наша церква. Саме в тому місці о.Дмитро з громадою розпочав пошук місця для богослуження. Обійшовши територію, на очі потрапив старенький вагончик, в якому колись жили робітники, які працювали на видобуванні нафти і газу, а з часом, в 90-ті роки був переданий замість зарплати одному чоловікові. Бажаючи, колись, зробити з нього магазинчик, він поставив вагончик в центрі мікрорайону БАМ (так називається мікрорайон в Прилуках де є наша парафія і де нам давали земельну ділянку), поблизу інши магазинів.

Але бізнес у нього не вийшов і так той вагончик там стояв впродовж довгих років де щораз то більше руйнувався і покривався ржавщиною. Саме в такому стані він і кинувся в очі адміністратору парафії і саме таким ми його і придбали і почали переобладнювати під каплицю для служіння. Роботи тривали декілька місяців і 13 жовтня 2013р.Б. Преосвященим Йосифім Міляном була освячена каплиця парафії Покрова Пресвятої Богородиці УГКЦ, і з того часу там є постійні богослужіння.

Паралельно з тим тривали роботи з завершенням реєстрації релігійної громади, а також виготовлялася вся необхідна документація для надання нам земельної ділянки під будівництво храму. Наші старання увінчалися тим, що в березні 2014р.Б. міська рада м. Прилук проголосувала за надання нам 20 соток землі в мікрорайоні БАМ.

На кінець 2015 року ми розпочали підготовчі роботи на початок будівництва, тобто огородили земельну ділянку, поставили і освятили Хрест, фактично завершили виготовлення проекту Церкви. На даний момен завершаємо працю з документацією на початок будівництва, провели світло і плануємо розпочинати копати фундамент, як тільки матимемо всі необхідні дозволи.

Відносно вірних, то на даний момент в неділю до каплиці приходить 5-7 людей, хоча якщо зібрати всіх прихожан, які час від часу приходять, то їх буде близько 20-ти. Також проводиться праця в Прилуцькій виховній колонії для неповнолітніх, де є часта катехизація хлопців, які там засудженні. Ситуація ускладнюється ще й тим, що у Чернігівській області ніколи не було греко-католиків, люди не знають хто це, плутають з римо-католиками, вважають взагалі не християнською церквою, адже християнська є тільки православна церква. Приємно, що останнім часом, слухаючи місцевих мешканців мікрорайону БАМ, що раз то більше вони називають каплицю «нашою», хоч рідко коли до нас приходять. Та й якщо описати духовний стан мешканців м. Прилуки, то можна сказати, що попри понад 10 православних храмів, люди не навчені приходити до Церкви, а якщо приходять, то тільки щоб поставити свічку або коли потрібно щось освятити. До прикладу освятити пасхалний кошик у суботу 2015р.Б., прийло близько 100 осіб, тоді коли на саму Паску в неділю 17.

Віримо, що з Божою допомогою ми побудуємо у місті не тільки храм з цегли і каменю, а й храм тілесний, що стане осередком справжнього християнства у м. Прилуки.

Розклад богослужінь

Кожної суботи та неділі літургія о 9:30.

В інші дні розпорядок богослужінь змінний.

Час сповіді

Сповідь перед богослуженнями