Парафія Христа Царя (м. Дюссельдорф, Німеччина)

Парохія у Дюссельдорфі була заснована досить давно, ще в повоєнних часах на території Північної Вестфалії cвященики намагались організувати постійні Богослуження.

У 50-их роках Дюссельдорф був дочірньою громадою від парохії Покрову Пр. Богородиці м. Крефельду. Богослуження відбувались раз на місяць у маленькій капличці Дюссельдорф-Рат. На цей час парохом був о. Йосиф Петерс. Саме о. Йосиф був першим, хто намагався зібрати і організувати наших людей на території Північної Вестфалії. Він був організатором і будівничим нашої Церки Покрову Пр. Богородиці у Крефельді. У 1957-58-их роках наша громада переїжджає з Дюсельдорф-Рат до Дюссельдорф-Верстен, де знаходить свій притулок на наступних кілька десятків років. У 1960-их роках відбувається перша зміна пароха. На місце о. Йосифа приходить о. Іванців. Слід також сказати, що саме у 60-му році вперше нашу парафію з пастирською візитацією відвідав преосвященніший Владика Платон Корнеляк.

З середини 60-их років, а точніше з 1967 року по 1971 рік, парохію очолював о. Йосиф Марторель, якого на досить короткий час змінили отці Студити (о. Мокрицький, та о. Євтимій).

- 1976-84рр. провід парохії перейняв о. Антон Рижак

- 1984-91рр. - о. Яків Новак

- 1991-96 рр. - о. Степан Воротняк

- 1996- 2001 рр. - о. Йосиф Ріссінгер

- 2001- 2004 рр. - о. Ігор Мизь

- 2004 - о. Микола Павликbild_010

Саме за о. Ігора Мизя відбулась зміна місць Богослужень української громади. Наша парафія отри м а ла чудову можливість користати із римо-католицького Храму Царя Христа у м. Дюссельдорфі-Оберкасселі, де своїми зуси ллями вбудувала іконостас. Українська громада пожертвуваля своїми осідками у м. Ессен та Дюссельдорф- Верстен. Ці реформи були обумовлені важким фінансовим станом римо-католицьких єпархій на теренах північної Вестфалії.

Перебування у цьому чудовому храмі Хритса Царя виявилось напрочуд коротким. У 2009 році українська громада знову шукала нового притулку. Церква Христа Царя у м. Дюссельдорфі-Оберкасселі потребувала ремонту, на який, а ні німецька римо-католицька громада, а ні українська не мали коштів. Це змусило нас перенестись на парафію Св. Духа у іншій частині Дюссельдорфу, де ми перебуваємо і до сьгодні.

Наша парафія у Дюссельдорфі налічує багато прихожан, серед яких є як представники української діаспори у Німеччині другого покоління, так і молоді люди, які відносно недавно приєдналися до нас. Як українці ми намагаємося усіляко підтримувати гарні українські традиції, значну роль серед яких відіграють церковні свята. Крім того, за гарною традицією, після недільного Богослуження парафіяни нашої Церкви зустрічаються у парафіяльному залі для приємної розмови за чашкою кави та відпочинку від повсякдення. Щиро запрошуємо і Вас доєднатися до нас!

При парафії існує українська школа для дітей різних вікових категорій.

Розклад богослужінь

Кожної неділі о 13:00 год., у середу та четвер о 09:00 год.