Церква Зіслання Святого Духа (с-ще Ланчин, Івано-Франківська область)

Селище Ланчин Коломийсько-Чернівецької єпархії, в історії Вселенської Церкви, відоме перш за все особою Михайла Левицького. Майбутній глава УГКЦ, який провадив її протягом 43 років, народився тут у родині місцевого пароха 16 серпня 1774 року. Архиєпископ Михайло Левицький був не тільки першим єпископом з українців який отримує від папи кардинальські відзнаки, а й першим і єдиним українцем який виконував уряд примаса Галичини.

На сьогоднішній день, громада УГКЦ в селищі Ланчин, яке знаходиться над самим Прутом, точніше розділене річкою на дві частини, не дуже велика - близько двох з половиною сотень родин. Більша частина мешканців селища належить до громади УПЦ КП. Сталося так з тієї причини, що в 1990 році, стара церква, яка належала по документах громаді греко-католиків, не зважаючи на всі позитивні рішення судів, в реальності перебувала у власності ще на той час громади РПЦ, потім громада перейшла до УАПЦ, а ще через кілька років в УПЦ КП. Тому греко-католикам, яких ще з часів катакомбної Церкви налічувалось кілька десятків родин, не залишалося нічого іншого як відправляти богослужіння в тимчасово пристосованій для цього каплиці, сподіваючись на позитивне вирішення владою питання повернення батьківського храму не тільки в юридичну, а й реальну власність .

Після п’ятирічних судових процесів, про виконання яких ніхто не турбувався, у травні 1995 року, громада приступила до будівництва власного храму Зіслання Святого Духа. Будівництво тривало протягом десяти років. 3 липня 2005 року, владика Володимир, на сьогодні Архиєпископ та Митрополит Івано-Франківський, освятив новозбудований храм, але роботи тривають і по цей день.

Розклад богослужінь

Щоденно о 9.00

Храм відчинений

храм відкритий кожного дня