Церква Святого Юрія Переможця (м. Яворів, Львівська обл.)

Дерев’яну церкву Святого Юрія у м. Яворові було збудовано ще 1744 р. на місці старішого храму, спорудженого 1588 р. на основі привілею короля Зигмунда ІІІ. У 1764 р. на захід від церкви поставили дерев’яну вежу-дзвіницю оборонного характеру з відкритою галереєю, вкриту куполом, а церковне подвір’я обгородили дерев’яним парканом. У 1822 р. було проведено ремонтні роботи споруди, зокрема до нави прибудували бокові притвори, що зробило будівлю хрестоподібною у плані. Наприкінці XIX cт. дерев’яна церква вже була у поганому стані, тому парафіяни вирішили збудувати нову. 25 травня 1899 р. було закладено наріжний камінь новобудови, який освятив Перемишльський єпископ Костянтин (Чехович). Проект нової п’ятибанної церкви виконав архітектор Василь Нагірний, використавши мотиви константинопольського собору Святої Софії. Будували церкву віденські та місцеві майстри за кошти мешканців Яворова. У 1902 р. будівництво мурованої церкви і реставрацію старої дерев’яної дзвіниці було завершено.
Справжньою цінністю храму Святого Юрія у Яворові є Лісківська чудотворна ікона Богородиці, перенесена сюди із монастиря Святої Трійці, що у Ліску Чернилявському (див. Церква Положення чесного пояса Пресвятої Богородиці у Ліску Чернилявському). Ікона уславилася багатьма ласками і була визнана чудотворною. У 2001 р. ікону реставрували, після чого вона залишилася без шат.
У радянські часи храм Святого Юрія передали Православній Церкві, а 1990 р. повернули греко-католицькій громаді Яворова.