Музей блаженного священномученика Василя (Величковського) (Львів)

У жовтні 2007 р. на пл. Соборній у Львові було відкрито і посвячено Музей блаженного священномученика Василя (Величковського) — учня Патріарха Йосифа (Сліпого), учителя і місіонера на Волині, єпископа, в’язня радянських концтаборів і тюрми, одного із 28 новомучеників Української Греко-Католицької Церкви.
Музей розміщено у квартирі, в якій упродовж 1953–1968 рр., у час між двома ув’язненнями, мешкав священномученик. Ця квартира була осередком підпільної Української Греко-Католицької Церкви. Ще будучи священиком, Величковський почав згуртовувати в цьому місці душпастирів, заохочував таємно уділяти Святі Таїнства в домівках вірних. З часу його рукопокладення на єпископа (1963 р.) це помешкання перетворилося на «єпископську катедру», з якої він провадив підпільну Церкву.
Квартира, в якій мешкав блаженний Василь (Величковський), відновлена до оригінального стану. Вона була одним із місць написання книжки «Історія чудотворної ікони Матері Божої Неустанної Помочі», рукописи якої стали однією з причин повторного засудження. 2 квітня 1959 р. у цьому помешканні на ліжку блаженного Василя упокоївся в Бозі блаженний єпископ і мученик Миколай (Чарнецький).
До експонатів музею, які мають велику духовну вартість, належать речі блаженного: одяг, книги, а також шафа, яка слугувала вівтарем під час служіння Божественної Літургії. Та найбільшою святинею є реліквіарій із мощами блаженного, який передали з канадського міста Вінніпег, де єпископ помер 1973 р.
Квартира-музей — це святе історичне місце, відкрите для всіх паломників, які почитають блаженного Василя (Величковського), бажають більше дізнатися про його життя та просять про його заступництво.