Церква Священномученика Йосафата (Львів)

Греко-католицька церква Священномученика Йосафата — колишній монастир капуцинів із костелом Святого Франциска Асізького, було спроектовано в 1909 р. Автором проекту був Сас-Зубрицький, теоретик мистецтв, реставратор, засновник Товариства захисту пам’яток мистецтв і культури у Львові, професор кафедри історії архітектури та естетики у Львівській політехніці. У зв’язку з Першою світовою війною за будівництво взялися пізніше. Монастирський комплекс у неороманському стилі було споруджено в 1925 −1929 рр., а освячено в 1930-му. Як і більшість споруд архітектора Сас-Зубрицького, колишній монастир капуцинів нагадує чимось готичні споруди. Слід додати, що до війни на Замарстинові у Львові була греко-католицька каплиця Святого Йосафата та читальня «Просвіти», для яких надав свій будинок вчитель-пенсіонер Рубель. У цій каплиці відправляли Богослужіння священики з церкви Святої Параскеви П’ятниці.
За часів СРСР у храмі Святого Франциска Асізького влаштували фільмосховище, а приміщення монастиря передали у житловий фонд.
З 1990 р. храм і монастирські будівлі належать отцям редемптористам.
Мощі блаженного Миколая (Чарнецького) У церкві покояться мощі блаженного Миколая (Чарнецького), які були урочисто перенесені сюди 4 липня 2002 р. з Личаківського цвинтаря. Миколай Чарнецький народився 14 грудня 1884 р. у с. Семаківці Городенського повіту. Після закінчення Станіславівської духовної семінарії навчався у Римі і здобув ступінь доктора богослов’я. 2 жовтня 1909 р. був висвячений на священика. Викладав філософію та фундаментальну догматику в Станіславівській духовній семінарії, водночас виконуючи там функції духівника. У 1919 р. вступив до Чину Найсвятішого Ізбавителя (отці редемптористи). У 1926 р. Папа Пій XI призначив його Апостольським візитатором для українців Волині та Полісся. Архиєрейські свячення відбулися 2 лютого 1931 р. в Римі. У період першої більшовицької окупації Митрополит Андрей (Шептицький) призначив владику Чарнецького Апостольським екзархом Волині та Підляшшя. 11 квітня 1945 р. був арештований НКВС і засуджений на шість років каторги в Сибіру. Помер 2 квітня 1959 р. у Львові. Беатифікаційний процес єпископа було розпочато 1960 р. 2 березня 2001 р., після завершення процесу на єпархіальному рівні, справу було передано до Апостольської Столиці. 6 квітня 2001 р. достовірність мучеництва єпископа підтвердила богословська комісія, 23 квітня це зробили збори кардиналів, а 24 квітня 2001 р. Святіший Отець Іван Павло ІІ підписав Декрет про беатифікацію Миколая (Чарнецького) як блаженного мученика за Христову віру. Під час Архиєрейської Літургії 27 червня 2001 р. у Львові Папа Римський проголосив його блаженним.