Церква Матері Божої Неустанної Помочі (м. Тернопіль)

21 квітня 1991 року кардинал М. І. Любачівський, тодішній глава УГКЦ, перебуваючи в Тернополі, посвятив хрест на бульварі Данила Галицького, саме на цьому чудовому місці Східного масиву Тернополя, що завдяки незбагненному Божому Провидінню залишилось вільним від забудови, яка велася на початку 70-х років у цьому районі міста – тут мав стояти величний Храм на прославу Божої Матері Неустанної Помочі. А тоді люди збиралися на молитву під хрестом і ніхто ще не знав, що до входження у новий храм залишалося з того дня неповних дев’ять років…

Ранок 4 грудня 2000 року видався напрочуд світлим і чистим. Все довкола з великої Божої любові і щедрості було прикрашене сріблясто-білим рясним інеєм. Радість і піднесення переповнювали душі людей, які багатотисячною громадою прийшли на посвячення престолу і першу урочисту Архиєрейську Святу Літургію в новозбудованому храмі Матері Божої Неустанної Помочі, яку очолив владика Михаїл Сабрига. Цією визначною подією ознаменувалося входження до новозбудованого храму. Увечері святкування продовжилось урочистим зібранням гостей та парафіяльної громади на представленні мистецької програми «Ввійдімо в храм» у Молодіжного духовного театру «Воскресіння».

Від того знаменного дня в житті парафії відбулося багато цікавих і важливих подій. Храм з кожним роком набував довершеності і краси. Наче дорогоцінні шати, повставали в інтер’єрі величні бічні престоли з іконами Христа та Зарваницької Матері Божої, небесним зоряним світлом сяяли вітражі святині, любов’ю, миром і благодаттю промінилася запрестольна ікона Матері Божої Неустанної Помочі.

Сповнилося монументальною красою і зовнішнє убрання храму. Радісний порив до неба пробуджують сьогодні в душах вірних стрімкі світлі стіни святині та куполи, увінчані хрестами, втішають передчуттям благодатної зустрічі зі Спасителем у Святій Літургії величні звуки церковних дзвонів.

За прожиті роки зросла і зміцніла церковна громада. Вірні не тільки ревно відвідують Богослужіння, але й жертвують духовну працю у спільнотах, які чисельно об’єднують парафіян – «Братство Матері Божої Неустанної Помочі», спільнота «Матері в молитві», «Марійська дружина», «Молодь св. Альфонса», «Віра і Світло», «Вівтарне братство», дитяча молитовна спільнота «Вервиця».

Значною подією у житті парафії стало відкриття Місійного центру редемптористів, в якому відбуваються концерти, фестивалі, конкурси, проводяться тематичні заходи до різних християнських свят, працюють духовно-мистецькі студії. При Місійному центрі функціонує Молодіжний духовний театр «Воскресіння».

Починаючи з 2016 року, функціонує парафіяльний сайт, а також щомісяця виходить парафіяльний часопис «Бог на бульварі».

  • У храмі є мощі блаженного Миколая Чернецького – виставляються у кожен перший четвер місяця, коли є Молебний чин за оздоровлення до Миколая Чернецького.
  • У храмі є чудотворний образ Матері Божої Неустанної Помочі – виставляється у кожну останню середу місяця, коли є Молебень до Матері Божої Неустанної Помочі та молитви на оздоровлення.

Розклад богослужінь

ПОНЕДІЛОК - П'ЯТНИЦЯ

07.00 – Свята Літургія (за всяке прошення)
08.15 – Свята Літургія (за упокій)
17.00 – Вечірня
18.00 – Свята Літургія (за всяке прошення)

Після вечірньої Святої Літургії:
У вівторок  – Катехеза для усіх бажаючих
В середу – Молебень до Богородиці
В п’ятницю – Молебень до Христа Чоловіколюбця

В перший четвер місяця – Молебний чин на оздоровлення до Миколая Чарнецького з намащенням олією, освяченою мощами блаженного.
В останню середу місяця – Молебень до Пресвятої Богородиці перед іконою МБНП з молитвами на оздоровлення і намащенням святим єлеєм

СУБОТА

07.00 – Свята Літургія (за всяке прошення)
08.15 – Свята Літургія (за упокій)
18.00 – Вечірня
Коментар до недільного Апостола

НЕДІЛЯ

06.30 – Утреня
07.30 – Свята Літургія (за всяке прошення)
09.30 – Свята Літургія (за всіх парафіян)
11.30 – Свята Літургія (з участю дітей і молоді)
18.00 – Свята Літургія (за всяке прошення)

Храм відчинений

щодня з 6.00 до 20.00 год

Час сповіді

щодня на Богослужіннях та при потребі у будь-який час

Перелік