Церква Різдва Пресвятої Богородиці (Люблін, Польща)

Побудована в Угринові на Сокальщині у 1759 році, невелика тридільна дерев'яна церква мандрує польсько-українським прикордонням з 18-ого століття. У 1904 угриняни її продали — церква була розібрана і перенесена до Тарношина. Після Другої світової війни її покидали удвічі: у рамках Акції Вісла мирян цієї греко-католицької церкви було депортовано; згодом, у 1960, храм покинули римо-католики, які зайняли церкву після виселення українців.

Приреченою на загибель святинею поцікавилися Музей люблінського села та Фундація духовної культури прикордоння. Своє третє життя церква завдячує, зокрема, парохові УГКЦ в Любліні священикові Стефанові Батруху. Після довголітніх клопотань церкву перенесли до Любліна.

Розклад богослужінь

Неділя та святкові дні - 10:00;
Робочі дні - 17:00 (в зимовий період), 18:00 (літній період)