Церква Покрови Пресвятої Богородиці (с. Жовнівка, Тернопільська область)

Жителі села до 1990 року належали до парафії с. Потутори. З червня 1990 року Бережанський декан о. Роман Шафран у супроводі священників деканату освятив наріжний камінь під будову церкви Покрови Пресвятої Богородиці.

Храм збудовано у 1992 році. Авторами проєкту були Микола Миколишин і Богдан Боднар. Автори іконостасу — майстри із с. Шибалин. Жертводавці храму — громада села та жителі навколишніх сіл, земляки з діаспори. Серед жертводавців — уродженка села Жовнівка, тепер жителька Торонто (Канада) Анна Бідяк, яка офірувала чашу, Євангеліє, кілька фелонів. Цеглою, деревом та іншими будівельними матеріалами допомагав місцевий колгосп, головою якого тоді був Михайло Баліцький. Активну участь у будові храму також брали Дмитро Пасемник, Євстахій Москвяк, Василь і Дарія Пасемники, Богдан Боднар, Зеновій Верхоляк та інших. Згодом парафіяни насипали недалеко від церкви символічну могилу, де відбуваються панахиди за борців за волю України. Є також подібна могила «На Долинах», де у 1950 році в бою з солдатами НКВС загинули воїни УПА з Шибалина.

У червні 2005 року при в'їзді в село парафіяни спорудили за кошти Віри Слівінської фігуру Матері Божої. Також щедрими жертводавцями для парафії та храму є односельчани з-за кордону. Марія Пекарська влітку 2008 року приїхала із заробітків з Італії у відпустку та організувала будівництво дзвіниці поблизу церкви за кошти односельчан, котрі працюють за кордоном. З ініціативи М. Пекарської через рік у Польщі купили дзвін. Також Марія Пекарська безкоштовно пошила багато фелонів для храму, а тепер збирає кошти на поновлення фасаду храму. Храм освятив владика Михаїл Сабрига у жовтні 1992 року.

На парафії діють: Вівтарна і Марійська дружини.