Церква Покрови Пресвятої Богородиці (Щецин, Польща)
Історія греко-католицької парафії у Щецині невід'ємно пов'язана з акцією “Вісла” у 1947 р. Українців депортованих з рідних земель не заселювали безпосередньо у Щецині, але впродовж років вони приїжджали сюди навчатися та працювати. Тому, коли із сибірського заслання до міста приїхав отець Володимир Боровець (1888-1980), він дуже швидко віднайшов тут чимало греко-католиків. Однак, першу Службу Божу довелося відправити щойно 15 вересня 1957 року у військовому римо-католицькому костелі. Отець Боровець працював у дуже складних умовах, в роках комуністичного переслідування як українців, так і греко-католиків. Однак, цей ревний пастир створив греко-католицьку спільноту не лише у Щецині, але також служив вірним нашої Церкви у Старгарді та Тшеб`ятові.
Впродовж майже тридцяти років греко-католики Щецина користувалися з гостинності польських храмів, найдовше - у костелі над Одрою, який належить отцям Палотинам. Щойно у дев'яностих роках ХХ століття стало можливим молитися у власному храмі. Демократичні переміни та виїзд радянських військ, дуже змінили положення греко-католиків.
Завдяки старанням громади, прихильності воєводи Марка Таласєвича та відповідно до рішення ради міста Щецина, від 19 грудня 1994 р. парафія стала власником будинку, у якому після необхідного ремонту облаштовано храм, приходство та катехитичний зал.
Будинок знаходиться на територій колишнього благодійного центру 'Bethanien’, фондатором якого у ІІ половині ХІХ століття був німецький підприємець Johannes Quistorp.
Зараз парафія УГКЦ у Щецині є важливим душпастирським осередком у столиці Західнопоморського воєводства. Проводиться систематична робота з катехизації майже 50 учнів, від початкової школи до старшої середньої. Парафіяльна спільнота нараховує більше 150 родин та щорічно збільшується. Територіально до парафії, крім Щецина, зараховуються також повіти : Голєнув, Грифіно, Свіноуйсцє та Поліце.
Біля греко-католицької церкви знаходиться будинок української культури, котрий приналежить Об`єднанню українців у Польщі (ОУП - вул. Міцкевича 45). Там відбуваються численні культурні заходи та працює пункт навчання української мови для дітей.
Розклад богослужінь
Неділя:
10:00 i 17:00 (вересень-червень)
Свята в тижні: 18:00
Будні дні: 8:00
Час сповіді
Можливість висповідатись перед кожною Службою Божою