Київська Трьохсвятительська духовна семінарія (Київ)

Між’єпархіальна Київська духовна семінарія трьох святих великих Архиєреїв Василія Великого, Григорія Богослова, Йоана Золотоустого, заснована згідно декрету Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, Блаженнішого Любомира (Гузара), від 3 червня 2010 року.

Рішення про створення даного навчального-виховного закладу у Києві було ухвалено за результатами спільного засідання за участі Глави Церкви Блаженнішого Любомира та майбутніх співзасновників: Владики Степана (Менька), Екзарха Донецько-Харківського, Владики Василя (Івасюка), Екзарха Одесько-Кримського та Владики Йосафата (Говери), Екзарха Луцького, яке відбулося 27 травня 2010 у Києві-Княжичах. І вже 19 вересня того ж року, Блаженніший Любомир торжественно освятив приміщення Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. Перший набір студентів налічував 13 осіб.

Місією семінарії є підготовка священнослужителів для північно-центральних, східних та південних теренів України. Відповідальним та опікуном семінарії безпосередньо являється Його Блаженство, Архиєпископ Київський Святослав, Предстоятель УГКЦ.

Київська Трьохсвятительська духовна семінарія — це вищий навчально-формаційний заклад Української Греко-Католицької Церкви, який діє із благословення Київського Архиєпископа УГКЦ, метою якого є формування кандидатів до священнослужіння з отриманням філософсько-богословської освіти. В Семінарії її вихованці шукають відповіді богословського та світоглядного характеру на запитання, котрі виникають в процесі навчання та пізнання їхнього покликання, а також готуються до священичого стану відповідно до потреб УГКЦ через духовну формацію, богословську освіту і пасторальну практику.

Див. також десять відео проекту «Живого телебачення» — «Семінаристи»

Десять героїв. Десять різноманітних захоплень. Десять роликів, в яких розвінчуватимемо стереотипи про хлопців, які обрали священиче життя. Хто вони? Чим цікавляться? Чи дійсно, окрім молитов, книжок, маханням кадилом, нічим не цікавляться? І чим, власне, для них є семінарія: обмеженням чи, навпаки, свободою?

Спробуємо разом зі студентами Київської Трьохсвятительської духовної семінарії з іншої сторони подивитись на життя майбутніх священиків і за однаковими чорними підрясниками побачити всю багатогранність цих непересічних особистостей.