Церква Різдва Пресвятої Богородиці (м. Тисмениця, Івано-Франківська область)

В історичній місцевості міста Тисмениця розташована церква Різдва Богородиці, побудована в 1736 році. Церква відноситься до хрестово-купольного типу будівель. Побудована вона повністю з дерева в старовинному гуцульському стилі.

Всі зруби цього однокупольного храму мають пятістенний структуру і кілька граней. Церковний притвор зроблений в прямокутній формі. Храм має шатрове завершення. Перший ярус будівлі зі сходу зроблений рубаним, а із заходу - каркасним, при цьому верхні яруси церкви покриває жесть. Третій церковний ярус представлений елегантною аркадою-галереєю. Неподалік від церкви знаходиться дерев`яна триярусна дзвіниця, зведення якої також датується 18 століттям. Приблизна дата її повторного будівництва - 1801 рік. Внутрішні стіни храму прикрашають численні розписи майстрів 19 століття. З внутрішнього оздоблення храму до наших днів зберігся іконостас, зроблений в барочно-ренесансному стилі. За словами деяких дослідників, він існує в церкві з часів її заснування. При спорудженні церкви майстрам вдалося втілити найкращі традиції художньої народної архітектури Прикарпатського краю тих часів. Характерні мотиви простежуються в поєднанні деталей, суворому дотриманні норм при зведенні храму, красивому контурі будівлі. Церква Різдва Богородиці у Тисмениці відноситься до видатних творінь майстрів, які творили в стилі народної гуцульської архітектури. Вона є одним з рідкісних представників дивного архітектурного та художнього ансамблю серед релігійних будов. Належить церква греко-католицької єпархії.