Церква Преображення Господнього (с. Верхній Дорожів, Львівська область)

"...о. Якинерт Крвавич, парох 1857-1973р. За цего священника побудувала Катерина Орищич (Кузилиха, Видриха), вдова по бл. п. Миколі, на горбку, званім "Дубина" 1865 р. на місце знесеного 1772 р. монастиря оо. Василіян, церковцю, в якій п’ять разів до року відправляєся богослуження, іменно: в третій день Великодних свят, в третій день Зелених свят, на св. Миколая (літнього), на Положення чесної ризи Пресв. Богородиці і на Преображення Господне. Перед тим стояла там маленька каплиця, збудована бл. п. Гаврилом Блажкевичем господарем на Вільниках, але Видриха (Катерина Орищич) за дозволом небіщика Блажкевича каплицю знесла і побудувала церковицю. Назва "Видриха" походить від того, що якусь річ їй потрібну, а вона у сусідів була, то до того часу за нею ходила, допоки її не купила. Сусіди говорили, що вона у них потрібні їй річи від них прямо видирала. Немаючи своїх дітей, вона купила собі у якоїсь селянки з гір за 300 ринських на Кальварії Пацславській хлопчика, Осипа Шаха, а коли виріс, оженила його...."

З книги-рукописа "Парохіяльна літопись села Дорожів", написав 1939р. Іван Турик за дорученням пароха о. Петра Подляшецького.

Розклад богослужінь

Божественна літургія в неділю о 11.00