Парафія святого Миколая Мирликійського (м. Афіни, Греція)

Українська громада в Афінах у Греції, розпочала свою діяльність у квітні 1998 року, на свято Воскресіння Господнього. Першу Божественну Літургію відслужив о. Сергій Калегер, який на Пасху гостював у своїх співбратів по священству в екзархаті католиків Греції. Владика Анаргіос, правлячий екзарх у Греції, благословив о. Атанасія Армаоса відправляти Літургію для українців католиків, оскільки він мав досвід попередньо служити на церковнослов’янській мові.
Бачачи, що спільнота зростає, місцевий владика звертається до глави УГКЦ, Блаженнішого Патріарха Любомира Гузара, з проханням дати священника для обслуги українських вірних, і на Пасху 1999 року, до Афін приїжджає студент вищих богословських студій у Римі о. Святослав Шевчук. Богослужіння відбувалися українською мовою у крипті церкви Пресвятої Трійці. Потім до вірних прибув новий священнослужитель о. Ярослав Бац. Протягом 2001-2002 рр. громаду знову обслуговував о. Святослав Шевчук. Це було справді великим святом і багато вірних користало з його перебування. Вчителі школи (директор п. Марта Аттікос), порадившись з о. Святославом, звернулись до Блаженнішого Любомира Гузара, щоб дати до школи сестер-монахинь для викладів християнської етики. На початку квітня 2001 року до Афін приїхали сестри ЧСВВ
У листопаді – грудні 2001 року, стараннями Грецької католицької екзархії у крипті церкви Пресвятої Трійці було встановлено іконостас. Раніше він належав каплиці закритої богословської семінарії. І люди, переробивши святилище, встановили іконостас, зробили сходи, придбали нові ікони св. Миколая і Старозавітньої Пресвятої Трійці, які вмістили ряд іконостасу.
В Часі посту, у березні 2002 року, до української громади приїжджає новий настоятель – ієрей Любомир Даців. У 2006 році сестри залишили свою місійну станицю через певні непередбачувані обставини з перервою на три роки. Згодом, стараннями владики Димитрія Салахаса і за проханнями парохіян, сестри василіанки відновили свою місію в Афінах у лютому 2009 року.
У 2009 році о. Любомир Даців поїхав на навчання до Риму, замість нього було призначено о. Тараса Когута, який на час навчання о. Любомира провадив громаду. Коли о. Любомир повернувся з римських студій продовжив провадити громаду далі.
Після смерті о. Любомира Даціва через несподівану хворобу, у 2014 році до громади приїжджали декілька священослужителів, а саме: о.Василь Штокало, о.Орест Козак, (студит), який майже два роки провадив громаду та інші.
18 вересня 2017 року настоятелем був призначений о.Андрій Твердохліб який виконував своє служіння до серпня 2021 року.
8 серпня 2021 року призначення отримали о. Ігор Посоленик та о. Роман Скрипнюк, які виконують служіння сьогодні.
На парафії діє катехитична школа та активно проводиться катехизація молоді і дорослих, літні табори та реколекції, діють спільноти Матері в Молитві, Вівтарна дружина. У храмі зберігаються мощі Блаженного Миколая Чернецького.
Щосуботи відбувається навчання у школі під духовним проводом настоятеля о.Ігора Посоленика і яке провадять сестри ЧСВВ. Сестра Христофора Терненко та сестра Христина Виксюк.

Катехитична українська школа:
Навчання розпочинається щосуботи о 9:30 год.
Налічується 17 дітей.


Розклад богослужінь

18:10 год. - молитва на вервиці, сповідь
18:30 год. - Служба Божа заупокійна; панахида

Середа:
18:10 год. - молитва на вервиці, сповідь
18:30 год. - Служба Божа за здоров’я та всяке прошення

Четвер:
18:10 год. - молитва на вервиці, сповідь
18:30 год. - Служба Божа за здоров’я та всяке прошення

П’ятниця:
18:10 год. - молитва на вервиці, сповідь
18:30 год. - Служба Божа за здоров’я та всяке прошення

Субота:
18:10 год. - молитва на вервиці, сповідь
18:30 год. - Служба Божа заупокійна; панахида

Неділя:
9:00 год. - Утреня, Сповідь
10:00 год. - Служба Божа недільна, сповідь
13:00 год. - Служба Божа недільна, сповідь
17:00 год. - Молебень або Акафіст, сповідь

Перед Господськими і Богородичними святами служиться Велика Вечірня.

Храм відчинений

Під час богослужінь

Час сповіді

Щодня перед і після богослужінь

Перелік