Церква святих Костянтина і Єлени (Василів, Канада)

Церква є однією з найстаріших і найменших за розмірами церков Єпархії. Він був побудований у 1906 році на площі два акра за шість миль на південь від Бьюкенена. Єпископ Никита Будка освятив храм у 1913 р., архієпископ Василій Ладика відвідав парафію в 1935 р. 21 вересня 1960 р. єпископ Андрій Роборецький відслужив у храмі урочисту Божественну Літургію та разом з парафіянами відзначив 50-річчя побудови храму.

Зрубна прямокутна церква, 24 х 16 футів, оброблена фарбованим сайдингом і має гонтовий двосхилий дах з невеликою центральною вежею-куполом. В інтер'єрі святилище і головний вівтар відділені від нави іконостасом; нава містить дерев'яні лави, що вміщують бл. 40 осіб; невелике хорове горище тягнеться над навою. Освітлення свічками та опалення дров'яним обігрівачем. Церква була збудована на загальну суму 500 доларів, добровільною працею парафіян під керівництвом А. Гринькова. Іконостас був виготовлений у 1921 році Тимчишиним.

Дерев'яний хрест біля храму на згадку про Святу Місію 1918 р. У 1954 р. збудовано дерев'яну дзвіницю; дзвін придбали парафіяни за 400 дол. Парафіяльний зал неподалік був побудований у 1947 р. і розширений у 1954 р. Також на території парафії, недалеко від церкви, є парафіяльний цвинтар. Об’єднану територію церкви та кладовища, степну землю в оточенні далеких лісів, парафіяни придбали в 1905 році за 30 доларів.

У 1905 році сюди прибули українські переселенці, переважно з Борщівського повіту. Членами-засновниками цієї парафії разом з о. Ахіллом Делаєром, ЧССР, були: Н. Василів (Василів), Мих. Секундяк (Secondiak) та М. Костишин. У 1941 р. парафія нараховувала 12 прихожан з 25 дітьми (проп. книга); 1961 р. — 28 душ (Директорія); у 1967 р. було бл. 50 осіб (анкета); в 1975 році 14 сімей і 6 неодружених членів зареєструвалися в парафії в радіусі десяти-п'ятнадцяти миль. У 1976 році парафія була під керівництвом преподобного Петра Гарді-бали, пароха, Івана Войцеховського, Євгена Секондіяка та Йосипа Дзядуха.

Українська католицька парафія св. Костянтина і Єлени, Василів, перебуває під душпастирською опікою Б'юкенена.

Назва «Василів» також «коло Василева», що означає біля оселі Василя, походить від одного із засновників парафії.