Церква Матері Божої Скорботної (м. Маморніц, Канада)

Ця маленька дерев'яна церква була побудована з відкидного сайдингу і зведена на кам'яному фундаменті в 1913 році і називалася греко-католицька церква Святого Марка. У 1919 році вони змінили назву на русинську (офіційна латинська назва української) греко-католицьку церкву Скорботної Богородиці. 23 січня 1913 р. Франк Мединський передав цю землю Теодору (Фреду) Соловій, який, у свою чергу, 20 березня 1913 р. передав чотири акри цієї землі Його милості Микиті Будці з Вінніпегу в провінції Манітоба, першому призначеному українському греку. Католицький єпископ Канади. 21 вересня 1921 р. церкву відвідав архієпископ Андрей Шептицький зі Львова, Україна. У 1989 р. Метро та Майк Бартко, сини колишнього опікуна Костя Бартка, взялися за відновлення церкви. У 2000 році Майк Бартко, Майк і Мері Причак перемалювали церкву. Доглядають за цвинтарем і церковним подвір’ям. Інакше церква вже багато років не діє.