Церква Пресвятого Серця (м. Ітуна, Канада)

Першу церкву парафіяни збудували у 1919 році на ділянці площею 3 гектари на північно-західній околиці Ітуни. Церква була дерев’яною спорудою з куполами над двома фронтальними вежами; збудований під керівництвом Семена Коубеля і художньо оформлений у 1940 р. Павлом Заболотним. Єпископ Никита Будка неодноразово відвідував парафію і благословив храм у 1920 р. Церква служила парафії сорок чотири роки; у 1963 р. її замінили новою церковною спорудою. Наріжний камінь нової церкви освятили 18 листопада 1973 року преподобний митрат Онуфрій Пасічняк, настоятель парафії преподобний Павло Малуга та священик Нестор Годований, ЧССР, парох парафії.

Парафія була вшанована численними єпископськими візитаціями. 26 і 27 вересня 1921 року віруючі вітали Слугу Божого митрополита Андрея Шептицького. У 1929 р. відвідали єпископ українців Карпатської України в Північній Америці В. Тачок та єпископ українців Північної Америки єпископ Костянтин Богачевський. Починаючи з 1930 року, Архієпископ українців Канади Василь Ладика кілька разів приїжджав. Починаючи з 1951 року, парафію кілька разів відвідував і Архієпископ і Митрополит українців Канади Максим Германюк; Митрополит Максим Германюк – перший митрополит із Конгрегації отців-редемптористів. Також, починаючи з 1951 року, єпископ Андрій Роборецький, єпископ Саскатунський, відвідував парафію майже щорічно, зокрема на свято патрона церкви. Парафія також приймала єпископа-сповідника кардинала Патріарха Йосифа Сліпого, який відслужив Божественну Літургію в храмі 11 липня 1968 року.

Церква являє собою сталеву, бетонну та цегляну хрестоподібну конструкцію на низькому бетонному підвалі розміром 143 х 73 фути з трьома стилістичними куполами; куполи виконані зі скловолокна у вигляді потрісканих півсфер, вершини яких є хрестами; великий купол розташований у центрі над віссю рукавів, що перетинаються, два менших купола — над передніми вежами. Північна та південна поздовжні стіни церкви містять вертикальні вузькі вітражі; вони простягаються майже на всю висоту стін. Низка невеликих прямокутних вікон, з’єднаних білим обрамленням, тягнеться горизонтально через верхні стіни. Безперервність цього горизонтального ряду порушують п'ять масивних балок, які підтримують дерев'яну перекриття і покрівлю, посилені. за допомогою відповідної фундаментної стіни біля основи церкви. Зовнішні балки, а також обрамлення навколо даху та вікон пофарбовані в білий колір. Це створює дуже сучасний декоративний ефект як на церкві, так і на каплиці, яка приєднує церковну структуру до монастиря.