Церква святого архістратига Михаїла (с. Зубриця, Львівська область)

Письмові джерела про храм в с. Зубриця, згадують починаючи з ХVІІ ст. в урочищі Погар, загалом відомо про два храми і монастир (на Заставах) від якого збереглись залишки фундаменту та монаший цвинтар. Теперішня святиня святого Михаїла споруджена у 1871 р. (за іншими даними 1872) майстром Гаврилом Романом. Стиль побудови притаманний для Бойківщини цього періоду, тризрубна з ризницею яка прилягає до вівтаря на півночі. Зруби вкриті пірамідальними наметовими верхами, увінчаними маківками з хрестами. Верх нави з чотирма заломами, святилища і притвору – з двома. Оперізує храмову споруду піддашшя, оперте на випусти вінців зрубів. Надругому ярусі притвору розміщена дзвіниця. Престолом орієнтована на схід.

При храмі діє парафіяльна громада, яка впродовж століть молиться на своїй землі Єдиному Богу. Не стало виключенням і друга половина ХХ ст. адже попри антицерковні дії тодішньої влади зубричани зберегли ключ від храму і таємно збиралась на молитву. Від 1991 р. на зорі Незалежності України громада повернулась в юриздикцію Української Греко-Католицької Церкви – до якої належали попередні покоління віруючих села Зубриця.

Храмовий празник: 21 листопада на свято арх. Михаїла і 14 липня на свято верховних Апостолів Петра і Павла.