Церква святих Петра і Павла (Фенвуд, Канада)

Церква святих апостолів Петра і Павла - друга церква парафії. Перша церква була побудована в 1905 році за три з половиною милі на південний захід від Фенвуда спільними зусиллями шістдесяти українських католицьких сімей та пресвітеріанської громади. Преподобний А. Делаере відслужив першу Божественну літургію в храмі 2 січня 1913 р. Її благословив єпископ Никита Будка 17 серпня 1913 р. і відвідав архієпископ Василій Ладика в 1936 р. Ця церква служила українській громаді до Фенвуда та прилеглої округи до 1937 р., а в липні того ж року її зрушила із фундаменту люта буря. На цьому місці парафіяни негайно збудували нову церкву, яку 30 серпня 1959 року та 6 січня 1975 року відвідав єпископ Андрій Роборецький.

Нинішня дерев’яна хрестоподібна церква розміром 48 х 36 футів має великий восьмигранний центральний купол з оригінальним декоративним куполом, увінчаний одноруким металевим хрестом. В інтер’єрі костелу міститься головний вівтар у піднесеному святині, дві ризниці, неф із дерев'яними лавами, тамбур та хорова мансарда. Він запалений свічками і централізовано опалюється дровами та вугіллям. Парафіяни побудували церкву за рахунок своїх щедрих пожертв у розмірі 3000 доларів США та добровільної праці під керівництвом Григорія (Гаррі) Сулими, який також керував будівництвом подібної церкви при сусідній парафії Святої Трійці в Годеві - фермах.

Українські поселенці прибули в район Фенвуд у 1901 р. переважно з Дрогобицького повіту. У 1909 році під час будівництва першої церкви в парафії проживало 60 сімей. У 1941 р. Було 26 членів зі 126 дітьми (проп. Книга), у 1961 р. 125 душ (довідник) і м. 1975 р. було нараховано 15 сімей (анкета). У 2003 році парафія була під керівництвом: Преподобного Петра Підскального. Служби проводяться раз на рік. Українська католицька парафія святих Петра і Павла, Фенвуд, знаходиться під пастирською відповідальністю Ітуни.