Церква всіх святих і священомученика Йосафата (м. Бурштин, Івано-Франківська область)

Будівництво фундаменту Бурштинської Церкви Всіх Святих і Священомученика Йосафата було започатковано в червні 1992 року. Подальші кризові явища в економіці держави на декілька років перервали спорудження храму.

Будівельні роботи відновилися вже у 1998—99 роках, — тоді будівельну бригаду у складі 21 працівника очолив майстер Петро Дмитрів. Вагому допомогу в будівництві церкви надала Бурштинська ТЕС, чиє керівництво виділило будівельні матеріали, власну бригаду з 10 будівельників тощо.

Освячення нового храму відбулося 2 грудня 2001 року. На відкриття церкви Всіх Святих і Священомученика Йосафата в Бурштин прибули владика Івано-Франківської єпархії УГКЦ єпископ-ординарій Софрон Мудрий та 14 місцевих священиків, також був присутнім на відкритті і священик Бурштинської православної церкви УПЦ КП «Преображення Господнього» о. Ігор Тичинський. Святкову літургію супроводжували своїм співом чоловіча хорова капела «Дзвін» (керівник В. Боднар) і церковний хор (керівник В. Шпак). Парохові міста Бурштина о. Богдану Демківу було надано звання митрата.

Настоятелями у новій церкві стали о. митрат Богдан Демків і о. Дмитро Шмігель. У травні 2002 року головою церковного комітету став Цимбалістий Богдан Михайлович.

У 2003 році розпочалось будівництво храмової дзвіниці.

Бурштинська Церква Всіх Святих і Священомученика Йосафата — п'ятикупольна, має складне планування. Храм розрахований на 1 800 осіб, сягає 48 метрів заввишки, розміри — 25×25 м.

Надзвичайно пишним є архітектурний декор культової споруди — її прикрашають численні пілястри, козирки, аркади тощо.

Існують плани функціонального використання великих підвальних приміщень (під навчальні класи, бібліотеку, архів тощо).

Перелік