Церква святого Івана Хрестителя (м. Алтикане, Канада)

При заснуванні парафії було побудувано перший невеликий дерев'яний храм у 1916 році. Його відвідав архієпископ Василь Ладика в 1933 році. У 1939 році парафіяни побудували другу церкву на новому місці. Єпископ Андрій Роборецький відслужив у цій церкві Божественну літургію 25 вересня 1962 року.

Церква являє собою дерев'яну конструкцію хрестоподібного типу, 52 х 36 футів, з архітектурно доповнюючим двосхилим дахом та великим центральним куполом. Стіни церкви оброблені вузьким дерев’яним сайдингом; дах гонтований, тоді як центральний купол має обробку білим листовим металом і увінчаний куполом та хрестом.

Церква орієнтована зі сходу на захід із головним входом із заходу через ґанок, який служить тамбуром. Святилище з головним вівтарем знаходяться у східній прибудові церкви і має дві ризниці; північна ризниця має вихід на територію церкви. За головним вівтарем, безпосередньо на стіні святилища, розміщений великий церковний покровитель із облямованим розмальованим каркасом. Його намалював у 1940 році Петро Лесковський. На стінах по всій церкві містяться зображення святих, обрамлене скло. Відбитки олійної картини, подаровані вірними; Традиційні мальовничі малюнки Святої Богородиці та Христа, Котрий Любить Людство, мають вотивні вівтарі, а також скляні олійні відбитки. У церкві є хор-мансарда, до якої ведуть ходити біля північної стіни нави, дерев'яні лавки розміщені на близько 80 осіб, електричне освітлення та центральне опалення на мазуті. Внутрішні стіни мають вузький дерев’яний (v-подібний) вигляд, підлога дерев'яна та має килимове покриття. Стеля склепінчаста і виходить у великий купол на осі пересічних рукавів.

Церкву збудували віруючі завдяки своєму фінансовому внескаму та добровільній праці під час душпастирства Преподобного Нестора Дрогомирецького. Головним майстром будівництва був Василь (Вільям) Кословський. Місце церкви було придбано у СЛР. Біля церкви стоїть великий дерев'яний хрест, встановлений в 1946 році на згадку про Святу Місію парафії. Поруч із нею стоїть дзвіниця з двошилим дахом; вона замінила оригінальну дзвіницю, зруйновану штормом у 1942 році, і була встановлена в той час, коли Майкл Квас очолював адміністрацію волості. Через дорогу, недалеко від церкви, стоїть парафіяльний зал 1934 року. Парафіяльне кладовище лежить за церквою.

Українське заселення в цій місцевості розпочалось у 1907 р. Переважно із Сокальського повіту. Членами-засновниками парафії були: Васий Іванчина, Іван Кошлій, Василь Дубик, Фед (Фред) Коссак, Михайло Прокіп, Петро Давидович, Юрій Бицкал, Р. Нікіфорук, І. Санчук, Ів. Маскалик, К. Жовток (Зовток) та В. Булітний. У 1941 році парафія налічувала 26 членів з 37 дітьми, в 1961 - 105 душ (довідник), у 1975 - 12 сімей. В обліку було 30 осіб. У 1976 році парафія перебувала під керівництвом: Преподобного Романа Хоменка, пастора, Майка Біланського, Йосипа Семенюка, Майка Возняка, Мері Біланського, Ен Возняк, Пітера Бабея та Алекса Гунчака.

Українська католицька парафія Св. Івана Хрестителя, Алтикане, перебуває під пастирською відповідальністю Хаффорда. Церква Святого Іоанна Хрестителя розташована за п'ять миль на схід та дві милі на південь від Мейфера.

Церква була побудована в 1939 році, коли священиком був отець Нестор Дрогомирецький. Парафіяльний зал, розташований на захід від церкви, був побудований у 1934 році. Оскільки він потребував ремонту, його продали, а новий зал було придбано та перенесено на його місце в 1976 році. Кладовище розташоване на схід від території церкви. Далі наводиться список священиків, які служили при церкві св. Івана Хрестителя:

1939 -1945 - отець Нестор Дрогомирецький

1946-1947 - отець Джон Ворона (родом з цієї парафії)

1947 - 1950 - отець Мирослав Олешко

1949 - 1956 - отець Мирон Пилипчук

1956 -1960 - отець Олександр Щеснюк

1960 - 1964 - отець Василь Осадек,

1964-1965 - Отець Рудольф Лузней,

1965 - 1969 - отець Володимир Флак

1969 -1971 - отець Стівен Адаміяк

1972 -1974 - отець Роберт Хубал

1975 - 1981 - отець Роман Гоменко

1981 -1995 - отець Домінік Мазун

1995 - 2003 - отець Янко Колошняй.

Українська католицька парафія Св. Івана Хрестителя перебувала під пастирським наглядом Хаффорда аж до 1995 р., Коли ця церква була передана пастирському заряду Північного Батлфорда. Нинішній пастор - отець Янко Колошняй.