Церква святого архистратига Михаїла (с. Гумниська, Львівська область)

Церква св. Архистратига Михаїла с. Гумнисько до 1946 р. була греко-католицькою. У той час душпастирем був о. Богдан Ковальський. Щоб зберегти церкву і парафію о. Богдан змушений “підписати православ’я”, хоча в дусі і служінню залишався вірним Українській Греко-Католицькій Церкві. В часі Великого посту о. Богдан підпільно запрошував о. Василя Вороновського для сповіді вірних і сповідався сам, про що засвідчив о. Василь. Отже, парохія у с. Гумнисько до 1979 р. жила духом греко-католицької громади, хоча реєстрована була як православна.

У 1979-1982 роках на парафії служив о. Мирослав, а з 1982 р. – о. Йосиф Гриндин ( УПЦ КП).

Підпільну діяльність з 1980 р. до 1991 р. на парафії провадив о. Василь Вороновський. Сповідь вірних, відправи Святих Літургій, проповіді відбувалися в помешканнях родин Морозів і Когутів.
У 1991 р. офіційно була зареєстрована греко-католицька громада. З того часу душпастирську діяльність проводили: о. Роман Гаранджа – 1991-1997 роки, о. Андрій Дикий – 1997-1998 роки, з 1998 р. – о. Тарас Мазурик. На парафії проводиться катехизація дітей та молоді. Парафіяни села беруть активну участь у відзначенні державних і національних свят.

На теренах с. Гумнисько, 1996 р. збудована капличка “Преображення Господнього” на кошти меценатів та жертводавців. 19 серпня 2006 р. Архиєрейську Літургію з нагоди святкування десятиліття каплички очолив Владика Юліян Вроновський, який є вихідцем с. Гумнисько.

Розклад богослужінь

Богослужіння в неділю відбуваються почергово із громадою УПЦ КП о 9:30 або 12:00 годині

Час сповіді

Сповідь відбувається перед богослужіннями або на прохання