Церква Покрову Пресвятої Богородиці (с. Жорниська, Львівська область)

Найраніше про деревяну церкву в селі написано в акті візитації від 1740 року. Тоді парох мав тут всього 14 родин. У 1811 році церква і з`єднана з нею дзвіниця були оцінені всього на 100 зр.

У 1877 році збудували існуючу сьогодні церкву на місці попередньої з 1692 р.

У 1930 році парох з сусіднього села Домажира мав у Жорниськах 368 вірних. Церква була освячена на Стрітення Господнього. Після відкриття у 1989-1990 рр. переосвячена на Покрова Пр. Богородиці. Церква в користуванні громади УГКЦ. В селі триває будова нового мурованого храму.

Стоїть на схилі гори північної околиці села, незначно віддалена від забудови, оточена деревами і кам'яним муром. Тризрубна одноверха будівля, в якої до ширшої квадратової нави зі сходу прилягає вужчий квадратовий вівтар з прибудованою з півдня ризницею, а з заходу - також вужчий бабинець.

На випусти вінців зрубів опирається піддашшя, яке оточує церкву.

Стіни підопасання шальовані вертикально дошками, надопасання - дошками і лиштвами. Бічний вхід існує у південній стіні нави. Церкву завершує на світловому восьмерику шоломова баня, увінчана хрестом на підхрестовому яблуці.

Дзвіниця збудована у 1880 році не існує. Замість неї поставили металеві опори накриті пірамідальним дашком, під яким висить дзвін.

Перелік