Церква Пресвятої Тройці (с. Борщовичі, Львівська область)

Дерев`яна церква стоїть на підвищенні, недалеко центру села. Найперша згадка про місцевий храм походить з 1570 року. Його разом зі селом у 1648 р. спалили татари. Потім про церкву пишуть, що у 1808 р. її збудували з різаного соснового дерева з трьома верхами. Тоді вона була дочірньою (філіальною) до церкви у сусідніх Пикуловичах.

У 1892 р. збудували нову цегляну дзвінницю. Весною 1912 р. в результаті пожежі дерев`яна святиня згоріла. Через три роки на церковному подвір`ї поставили тимчасову каплицю і приступили до будівництва нового дерев`яного храму. Деякі ікони малював відомий маляр Петро Холодний (старший). Весною 1922 р. храм освятили. У 1938 р. провели розписи в інтер`єрі.

Відомо, що у церкві знаходилися старовинні ікони св.Онуфрія і св.Параскеви. На стіні церкви є установлена у 2007 р. пам'ятна таблиця "...в честь служіння отця-пароха Василя ОЩИПКА в церкві Пресвятої Трійці в с. Борщовичі в роках 1928-1949". Тризрубна триверха святиня традиційно оточена піддашшям і має прибудовану до вівтаря ризницю.

Легко побачити, що у південній стіні восьмерика бані над навою чомусь немає вікна. Можливо, так було задумано архітектором. Дуже незручно, що з північної та східної сторони церкви ростуть вічнозелені дерева, які не дозволяють сфотографувати будівлю з даних сторін.