Церква Різдва Пресвятої Богородиці (с. Маркопіль, Львівська обл.)

Церква побудована 1896 р., відбудована 1926 р. Автор проекту відомий архітектор Юліан Захаревич. Перед Першою світовою війною стіни храму розписав художник Антон Монастирський. У 1904 р. с. Маркопіль відвідав у своїй візитації Митрополит Андрей Шептицький. Під час війни стіни храму були пошкоджені. У 1926 р. відновив стінопис маляр Теодор Луків. Запрестольну ікону намалював маляр Осип Курилас. Душпастирями були: о. Николай Богдан Ковальський, о. Андрій Євстахій Град.
У 1946-1986 р. служилися молебні, акафісти, похорони під проводом дяка Григорія Дзвінника. Із 1960 р. опікувався вірними о. Гончар. Служіння відбувалося і по домах окремих осіб.
З 1988 року служили православні о. Степан Кіндрат, о. Володимир Школярчук.
З 1991 р. – священики УГКЦ о. Григорій Кутник, о. Микола Бобровський, о. Григорій Зозуляк. У 2001 р. в с. Маркопіль було освячено Хресну дорогу і капличку Вознесенської Матері Божої. Відреставрували чудотворну ікону Вознесенської Матері Божої і виготовили копію ікони для каплички. Ведуться ремонтно-реставраційні роботи Вознесенської церкви, яка розташована на цвинтарі біля села.
При парафії діє братство Матері Божої Неустанної помочі, Серця Христового.