Церква великомученика Пантелеймона (м. Сколе, Львівська область)

З переказу відомо, що церква збудований 1597 року. Діяла як парафіяльна до 1896 року. З цього ж року почала діяти церква Різдва Пресвятої Богородиці. У церквіі св. Пантелеймона богослужби відбувались по великих святах. Остаточно церква була закрита з вересня 1939 року. У 1944-1945 роках діяла, поки відбувався ремонт у церкві Різдва Пресвятої Богородиці. З 1946 по 1990 рік церква використовувався як музей.

У 1960 році церкву передано під Історико-краєзнавчий музей.
9 серпня 1993 року було вперше відправлено службу отцем деканом Василем Головацьким та отцем-дияконом Володимиром Борисом.
21 вересня 1993 року церква освятив владика Юліан Вороновський.
4 жовтня 1993 року було обрано церковний уряд.
17 листопада 1993 року грамотою призначено завітателем церкви отця Володимира Бориса.
1994 року при церкві засновано братство Св. Володимира.
1995 року розпочався ремонт церкви.
У березні 1997 року закуплено дзвони. Цього ж року здійснювалось перекриття церкви.

У церкві є ікона Богородиці з ознаками її коронації, хоч самої корони і документації немає.

Дзвіниця розташована у південній частині подвір'я церкви, яку, згідно з написом на одвірку, збудував майстер Сень Шлоковець у 1760 році. Вона виконувала роль в'їздних воріт на подвір'я церкви.

За підпілля парафію обслуговував о. Лесів – греко-католицький священик, який трагічно загинув у автокатастрофі.

• інтер'єр церкви

• приділ зліва