Церква святих Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії (с. Северинівка, Київська область)

«…освяти тих, що люблять красу дому Твого;

Ти їх прослав божественною силою Твоєю і не залиши нас, що надіємось на Тебе.»

Уривок із заамвонної молитви святителя Йоана Золотоустого

Бог створив людину для спільноти, а Церква – це спільнота людей віруючих в Ісуса Христа; це «…народ Божий, розсіяний по цілому світі» - пояснює св. Августин. Християнська спільнота покликана проявляти себе у місії слова, молитви та служінні ділами любові. Будь-яка спільнота віруючих має визначену мету – вона основується на Ісусі Христі та принципах Його Євангелія.

Історія нашої спільноти у Котеджному містечку «Северинівка» – це історія християнської родини, що єднається навколо особи Ісуса Христа, який є центром євхаристійного зібрання, молитви та безкорисливого служіння ближнім у любові, під покровом та за молитвами святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, які супроводжують нас і допомагають долати труднощі, а ми, - «ті що вірні», - радіємо життю і прямуємо до спасіння!

Однією із потреб релігійної громади нашого містечка, було знайти постійне місце для молитви - храм. Оскільки його не було, то потрібно було його збудувати і початком історії будівництва храму став день 12 квітня 2008 року Божого. В цей день благословилось місце і камінь, а також встановлений хрест перед початком будівельних робіт. В день святого апостола Симона Зилота 23 травня цього ж року, після торжественного «Чину оснування храму», відбулась церемонія закладки каменя в основи, залиття фундаменту та встановлення майбутніх внутрішніх колон храму. Однак, впродовж кількох наступних років, будівництво не велось.

Початком нового етапу в житті громади містечка був день Богоявління Господнього 19 січня 2012 року коли відслужилась перша Божественна літургія та «Чин Великого освячення води» в озері містечка. Від цього часу почалось формування релігійної спільноти. Щонеділі і у великі свята, а потім і щоденно лунала молитва в одній із кімнат другого поверху Дитячого садка. Розпочалась праця у сфері катехизації, створення Недільної школи для виховання дітей та молоді. За ініціативи нашої спільноти та окремих мешканців нашого містечка 06 жовтня 2012 року було посаджено фруктовий сад поруч з майбутнім храмом. Восени цього ж року була невеличка спроба будівництва, було вимуровано 2 м. стіни по периметру храму.

У березні 2013 року відбувся перший офіційний візит Блаженнішого патріарха Святослава до нашої спільноти. Після Божественної літургії, Патріарх із усіма присутніми, помолившись спільно на місці будівництва молитву «Царю небесний», попросив Святого Духа, щоб цей храм з часом постав у всій своїй красі. Цього ж року 30 вересня, в день святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії, відбувся візит Преосвященного владики Йосифа, єпископа-помічника Київської архиєпархії, який благословив і підтримав усю нашу спільноту на ті звершення, які нас очікували.

З листопада 2013 року – релігійна спільнота молилась у різних закутках містечка. Спочатку на другому поверсі Дитячого садочку, тоді у кімнаті Торгівельного комплексу. Останні роки спільнота не мала постійного місця для молитви, тож в період 2014-17 роки пережили своєрідне «підпілля» і молились в приміщенні офісу містечка. Громада відчайдушно, з багатьма труднощами та випробуваннями, докладала неймовірних зусиль, щоб на теренах Київської архиєпархії постав величний та славний храм Божої слави в честь святих мучениць. Духовна опіка та пасторальна діяльність, яка здійснювалася у містечку з 2012 року, дала можливість зорганізуватись, хоча це було надзвичайно складно!

Тож перейшовши морально надскладний рубіж, з Божої ласки - в жовтні 2014 року, було розпочате будівництво нашого храму. Восени почались підготовчі роботи та внесення змін в архітектурний проект. Це був час консолідації мешканців навколо ідеї побудови храму, бажання змін, які повинні були настати. Щонеділі парохіяльна спільнота ревно молилась за усіх мешканців містечка і за успішне будівництво храму. Розпочався пошук жертводавців і поза містечком. На розбудову храму долучались люди з різних куточків України: Львівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Хмельниччини, Київщини, Черкащини, Миколаївщини… Однак основний тягар будівництва, взяли на себе окремі мешканці містечка ставши ктиторами храму.

З 2015-17 році у храмі, періодично, уже проводились богослужіння. Увесь цей період, попри усі труднощі та негаразди, - не припинялося служіння та проводилась катехизація для дітей та дорослих, відвідини хворих та парохіян, щорічний Щедрий вечір, підготовка до першої Сповіді, прощі, благодійні вечори та багато іншого. У 2017 році громада відзначила свій перший, хоч маленький але, - ювілей, – 5 років від дня заснування.

У неділю 24 вересня 2017 року в день преподобної Теодори Олександрійської, храм Святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії – був торжественно освячений Главою Української Греко-Католицької Церкви, - Блаженнішим Святославом!

Переживши стільки різного роду подій, ми залишились вірними Богу і людям. Що ще приготував для нас Господь? Знає лише Він. Отож, будьмо вдячні і благословенні Богом усі ми, Його діти: за красу дому Його, - і за всіх і за все!!!

Розклад богослужінь

Понеділок-П'ятниця:
18.00 – Божественна Літургія;

Субота:
10.00 – Божественна літургія за упокій, панахида;

Неділя:
11.30 – Божественна літургія.

12.30 - Катехизація для дорослих.

Храм відчинений

Будні дні: 17.45-19.00

Субота: 9.45 - 11.30

Неділя: 11.10 - 13.00

Час сповіді

Щодня перед та після кожної Божественної Літургії.

Перелік