Церква святого Стефана (м. Тревізо, Італія)

Історія: Одна із найстаріших церков міста, присвячена первомученику, історія якої сягає епохи лангобардів. Письмова згадка про неї з’являється ще перед 1000 роком.

Дзвіниця, зруйнована землетрусом у XVI ст., була відновлена ​​разом з сучасною церквою у XVIII ст. за проектом тревізанця Оттавіо Скотті, автора катедри Успіння Богородиці з Ченеди (Santa Maria Assunta di Ceneda). У першій половині XIX ст. були добудовані бічні нави, а минулого століття прикрашено внутрішні стіни храму. Повна реставрація церкви припадає ​​на 2011-2012 роки.

Екстер’єр: Простий та елегантний фасад, виконаний технікою марморіно (“венеціанська штукатурка”, виконана з подрібненого мармуру та вапна) у коринфському ордері (три частини по чотири пілястри на високому п’єдесталі, увінчаних фронтоном). Дві бічні нави з XIX ст. теж завершені семіфронами. Над головним входом, ніша зі статуєю Христа Спасителя, доданого на початку XX ст. Інтер’єр: Інтер’єр прямокутної форми з дещо піднесеною вівтарною частиною. До центральної нави додані теж дві бічні. Багате оздоблення датується минулим століттям. Головний вівтар був встановлений за моделлю Скотті. Серед кількох картин з XVIII ст., намальованих олійними фарбами, особливої уваги заслуговує “Мучеництво святого Стефана” Якопа Ґуарана. За бічним престолом образ Св. Христофора з двома апостолами Доменіко Маджджіотто. Орган: Корпус органа XIX-XX ст. прекрасно та елегантно оздоблений фризами та неокласичними картинами.

Коротка історія громади у Тревізо та її священнослужителі

1. 25.08.2002 о. Олексій Саранчук відслужив першу Св. Літургію при інституті Дзанотті (presso Istituto Zanotti), де служилось до зими 2002.
  2. Від зими 2002 до липня-серпня 2005 р. в церкві Св. Пія Х (San Pio X).
  3. З липня-серпня 2005 р. в церкві Святого Стефана при парафії Святого Миколая (San Nicolò) аж по сьогодні.
  4. 28.10.2012 - перше особисте представлення громаді нового капелана о. Ярослава Чайківського і перша Св. Літургія. Постійно почав служити від Різдва Христового 7.01.2013 по 26.12.2021.
Потім були наступні священники:
- о. Іван Іванів - 01.01.2022 до 08.05.2022 - о. Михайло Лехновський - 08.05.2022 до 26.02.2024 - о. Олег Григорець - від 26.02.2024 по сьогодні.

Розклад богослужінь

Божественна Літургія в 1,3 та 4 неділю в місяці о год. 9.30
Четвер: 14:30 Катехизм для дорослих
Субота : 17:00 Зустрічі з дітьми та з молоддю (або за домовленістю)