Церква святого Михайла (м. Яремча, Івано-Франківська область)

Проект церкви належить місцевому архітекторові В. Гнішіку. Раніше на цьому місці розташовувався давніший храм 17 століття, виконаної з дерева. У 19 столітті прихід стає більше, тому храм перебудовують і розширюють. Стара розпис була зафарбована, а потім стіни прикрасили знову. Однак до наших днів вони збереглися не в первозданному вигляді, в 50-і роки 20 століття була проведена реставрація розпису. Роботи також були проведені місцевим художником.

З 1946 по 1990 роки на базі храму працювала громада Російської православної церкви. Після здобуття Україною незалежності будівля храму була повернена греко-католицькій громаді.

Головна визначна пам`ятка Михайлівської церкви в Яремче - іконостас, виконаний з дерева. Зображені ікони датуються 17-19 століттями. Вони мають високу художню цінність, також є справжнім шедевром гуцульської архітектури. Значна частина орнаменту, яка прикрашає стіни храму, була створена на початку 20 століття.

Варто відзначити, що вид Михайлівської церкви досить сучасний, так як більша частина храму покрита металевим покриттям з метою пожежної безпеки.

Перелік