Церква Успіння Пресвятої Богородиці (с. Яблунів, Тернопільська область)

Згідно з архівними джерелами, храм Успіння Пресвятої Богородиці збудовано у 1875 році. Його фундатором і патроном був Іоан Корчак Хаїнський-Дідушицький. Парафія тоді належала до Гусятинського деканат) Станіславської єпархії УГКЦ. У 1877 році Іоан Корчак Хаїнський-Дідушицький також збудував парафіяльний будинок.

У 1946—1989 роках парафія і храм належали РПЦ.

Після легалізації УГКЦ невеликій греко-католицькій спільноті с. Яблунів, відновленій у 1990 році, не вдалося продовжити літургійне життя у рідному храмі. Домінуюча більшість сільської громади на той час уже належала до УАПЦ (згодом вони перейшли до ПЦУ). Греко-католикам було відмовлено у почергово-му використанні культової споруди. Понад десять років вірні УГКЦ молилися у цвинтарній каплиці.

У 1998 році на свято Преображення Господнього о. Іван Гура освятив наріжний камінь під будівництво нового храм) для вірних громади УГКЦ.

28 серпня 2008 року, на храмовий празник парафії, судовий вікар Бучацької єпархії о. мітрат Іван Сеньків освятив новозбудований храм Успіння Пресвятої Богородиці. Цього ж року на парафії отці Редемптористи провели місії.

Є фігури Матері Божої, хрести на прицерковній території та поза її межами.

Спільнота УГКЦ с. Яблунів володіє половиною парафіяльного будинку. У селі проживають вірні ПЦУ та РКЦ.

Парохи:

• о. Володимир Величковський (1928—1940),
  • о. Василик (прізвище невідоме),
  • о. Володимир Чорній (1941—1946),
  • о. Йосип Бахталовський (1946—1968, в миру Степан),
  • о. Ігор Бойчук,
  • о. Роман Гладій (2000—2006),
  • о. Андрій Юськів — адміністратор парафії (з листопада 2006).