Церква святої Параскеви Терновської (с. Сороки, Тернопільська область)

У с. Сороки є церква Преподобної Параскеви, змурована у 1848 році. її освячення відбулося у 1887 році. Біля церкви також є кам'яна дзвіниця на три дзвони, збудована у 1930 році.

У 1946 році церкву тимчасово зачинили державні органи. Згодом церква була відчинена і діяла в підпорядкуванні РПЦ. У 1960 році храм знову закрили.

У 1989 році органи влади передали ключі від церкви громаді. Почали відправляти Святі Літургії знову у підпорядкуванні РПЦ. Вірні парафії виявили бажання наслідувати прадідівську греко-католицьку і в селі виникло непорозуміння між односельчанами церкву знову зачинили.

У 1990 році церква Святої Параскеви Терновської, як і парафіяни, знову стають греко-католиками. Освятив її Павло Василик.

За діяльности о. Григорія Канака було проведено всебічну реконструкцію церкви; відновлено кам'яний хрест на честь скасування панщини, який встановили біля лип, посаджених ще у 1848 році; започатковано братство «Апостольство молитви».

У церкві започатковано «Золоту Книгу Тверезості», а також Вівтарну дружину, спільноту «Матері в молитві».

Парохи:

о. Володислав Носковський (1889—?),