Церква святого Миколая (с. Соколів, Тернопільська область)

Першу дерев'яну церкву збудовано у 1773 році. Тепер ця церква знаходиться на території Музею народної архітектури і побуту у Львові. Іншу, цегляну, збудовано у 1993 році. Будівництво проводилося під керівництвом пароха о. Ярослава Павлика, голови парафіяльної ради Ярослава Барана і вірних парафії. Жертводавцями є парафіяни села Соколів і греко-католики навколишніх парафій. Основну фінансову допомогу надав Василь Панькевич і вихідці з села, які проживають за кордоном. Церква ще не розписана.

Парафія до УГКЦ належить з XVIII століття і знову в її лоні з 1992 року. У 1946—1992 роках парафія і храм були підпорядковані РПЦ.

Храм освятив владика Тернопільської єпархії Михаїл Сабрига у 1998 році.

При парафії діють: спільнота «Матері в молитві», братство «Апостольство молитви», Вівтарна дружина.

На території парафії є фігури, каплички та хресні парафіяльного значені».