Церква святого архістратига Михаїла (с. Космирин, Тернопільська область)

Храм святого Архистратига Михаїла, який належав УГКЦ до 1946 року, збудований у 1886 році і перебудований у 1893-му.

Парафія до 1946 року належала до УГКЦ. Храм у 1946—1986 роках був недіючим і використовувався, як колгоспний склад. У 1986—1990 роках храм належав РПЦ, у 1990-х роках — УАПЦ. Сьогодні він перебуває у власности громади ПЦУ. Греко-католицька громада, яка знову утворилася у 1991 році, і донині використовує для богослужінь приватне житлове приміщення парафіянки Наталії Лопушняк.

18 вересня 2011 року з благословення владики Бучацької єпархії Димитрія Григорака Золотопотіцький декан о. Ігор Вовк у співслужінні зі священниками деканату освятив наріжний камінь для нового храму. Того ж місяця закладено фундамент і вимурувало стіни майбутнього храму Святого Архистратига Михаїла.

Парохи:

• о. Калужняцький,
  • о. Гаванький,
  • о. Антон Федик,
  • о. Дмитро Шувар,
  • о. Володимир Гнилиця,
  • о. Володимир Зависляк,
  • о. Михайло Лсньковський (з 2010).