Церква Усікновення голови святого Івана Хрестителя (с. Хартонівці, Тернопільська область)

Є відомости, що першу церкву жителі села Харитонівці збудували ще в 1917 році. Це була невеличка дерев'яна споруда, та на жаль, послужила вона людям недовго, — згоріла з невідомих причин. Тож парафіяни вирішили збудували нову церкву.

Для спорудження храму вибрали місце в центрі села. Церковне подвір'я обсадили деревами. Церкву побудували з каменю за кошти громади села. Освятили в день свята Усікновення Голови Святого Святого Івана Хрестителя, тому і назвали на його честь. Хори, престол, ківот спорудив майстер села Семен Калакайло.

Церква, як і парафія, були греко-католицькими. З приходом більшовизму богослужіння в церкві проводились за православним обрядом РПЦ (1946—1964). З 1964—1988 рік церкву закрила державна влада. Парафіяни ходили до материнської церкви в с. Угриньківці. Наприкінці 1989 року за допомогою парафіян церкву відкрили і відновили. З того часу релігійна громада і храм знову в лоні УГКЦ. З ініціативи церковного комітету церкву покрили білою цементною «шубою», реставрували всередині.

Біля церкви побудували капличку Пресвятої Богородиці Матері Божої.

У 2010 році проведено комплексну реставрацію внутрішнього приміщення церкви. Зроблено ремонт захристії, встановлено пластикові вікна.

Парохи:

• о. Напасій,
  • о. Роман Воробкевич,
  • о. Роман Маковей,
  • о. Іван Сенотович,
  • о. Стахун,
  • о. Немирович,
  • о. Василь Кужель,
  • о. Леонід Миколаїв,
  • о. Володимир Костецький,
  • о. Велиган,
  • о. Бочан,
  • о. Ігор Мохун,
  • о. Василь Мотуляк (1990—1991),
  • о. Ігор Леськів (1992—2004),
  • о. Петро Майка (2005—2007),
  • о. Василь Стасів (2008—2012),
  • о. Андрій Прокопів (з 24 серпня 2012).