Церква святого великомученика Димитрія (с. Кулаківці, Тернопільська область)

Головною святинею і окрасою села є дерев'яний храм Святого Великомученика Димитрія, збудований в гуцульському стилі. Документів про будівництво та освячення храму немає. У відомостях про село Кулаківці, поданих в книзі «Заліщицька земля в спогадах емігрантів», йдеться про те, що в центрі села стояла дерев'яна греко-католицька церква, 1862 року забудови, та стара дзвіниця, що були під консерваторською охороною воєводського уряду в Тернополі як архітектурні пам'ятки. На цю дату будівництва вказує і напис на стіні церкви.

У 1946—1989 роках парафія і храм належали РПЦ. 27 січня 2013 року з нагоди 150-річчя храму парафію відвідав владика Бучацької єпархії Димитрій Григорак.

При парафії діють: братство «Апостольство молитви», Вівтарна дружина, молодіжна спільнота УМХ.

На території парафії є пам'ятні хрести: на честь скасування панщини, на честь 2000-ліття хрещення Руси-України, на згадку про довголітню службу о. Я. Мировича.

Парохи:

• о. Василь Городецький,
  • о. Петро Іллєвич,
  • о. Йосиф Фльорчук (1923),
  • о. Ярослав Мирович (1946—1972),
  • о. Микола Романець,
  • о. Онуфрій Швигар,
  • о. Олег Косован,
  • о. Василь Щур,
  • о. Володимир Драбик (з 2000).