Церква Перенесення мощей Святого Миколая (с. Іване-Золоте, Тернопільська область)

Релігійна громада і церква належали до УГКЦ з XVIII століття, про що засвідчують старі церковні печатки і архів, який зберігся від 1732 року. 18 грудня 1896 року, відповідно до декрету Святійшого Отця Лева XIII Папи Римського, церква отримала титул Перенесення мощей Святого Миколая. До того часу вона мала титул Святого Миколая. Перша писемна згадка про мурований храм датується 1803 роком. Теперішню церкву збудували у 1894-1895 роках. Про це свідчить напис на стіні храму.

У 1947—1990 роках парафія і храм були н юрисдикції Московського патріархату. 30 липня 1995 року на парафії відбулася єпископська візитація, яку провів Павло Василик. Через тиждень парафію візитував єпископ Михаїл Сабрига.

У 1896 р. на прохання Станіславського єпископа Юліяна Сас-Куїловського Папа Римський Лев XII надав церкві відпуст.

При парафії діють: братство «Апостольство молитви», спільноти «Матері в молитві», «Жива вервиця», УМХ і Вівтарна дружина.

Окраса парафії — нова дзвіниця, збудована до 2000-річчя від Різдва Христового. Є також 5 хрестів, 3 статуї-фігури, 5 каплиць, Хресна дорога.

З 1993 року релігійна громада має власний парафіяльний будинок. У 2007 році повернуто у власність громади три парафіяльні будинки, які їй належали до 1939 року.

Парохи:

• о. Іван Сивак,
  • о. Віталій Масловський,
  • о. Степан Барновський (з грудня 1991),
  • о. Степан Барновський (з 29 квітня 1991).