Церква Покрови Пресвятої Богородиці (м. Заліщики, Тернопільська область)

Перша письмова згадка про церкву в Заліщиках датується 1718 роком. Нинішній кам'яний храм збудовано впродовж 1864—1873 років. Новозбудований храм освятив генеральний канонік Львівської єпархії о. Павліковський 13 жовтня 1873 року.

Парафія належала до УГКЦ до 1946 року. У 1946—1962 роках — до РПЦ. У 1962 році радянська влада храм закрила. З 1974-го по серпень 1989 року у храмі був районний краєзнавчий музей. У грудні 1989 р. парафія і храм перейшли в лоно УГКЦ. У 2000 році парафію візитував владика Іриней Білик. Майже щороку парафію відвідує теперішній правлячий архиєрей Бучацької єпархії Димитрій Григорак. Його остання візитація відбулася у 2012 році.

У храмі є мощі блаженної Йосафати Гордашевської, а в монастирі сестер Служебниць ЗССНДМ — мощі сестри Йосафати Гордашевської та мощі сестри Тарсикії Мацьків. Відпуст відбувається на храмовий празник, піл час свята Покрови Пресвятої Богородиці.

На парафії діють: спільнота «Матері в молитві», братство «Апостольство молитви», Вівтарна і Марійська дружини, дитяча захоронка, хорова капела «Гомін», дитячий хор «Ангелятко». Катехизацію проводять священик, сестри Служебниці та катехити.

Парохи:

о. Василь Погорецький (1991—1993),
    о. Никодим Гуралюк (1993—1995),
    о. Іван Сендзюк (з 1996),
    о. Онуфрій Швигар (сотрудник).
  • Перелік