Церква Святого апостола Івана Богослова (с. Хлопівка, Тернопільська область)

У с. Хлопівка греко-католицька церква збудована у 1905—1907 роках. У 1946—1989 роках храм був зачинений.

У 1989—1990 роках церкву відкрили у підпорядкуванні РПЦ. У ремонтних роботах з відбудови храму брало участь усе село. Православний священник, який тоді служив на парафії, відкрито заявляв, що Української Греко-Католицької Церкви у Xлопівпі не буде. У селі почався конфесійний розкол. Частина громади перейшла до УГКЦ, а православні, яких була більшість, не допускали греко-католиків навіть на церковне подвір'я.

Усі в селі знали, що храм будували греко-католики, тобто їхні діли за прадіди, греко-католицька громада готова була поголитись навіть на почергові відправи, але православні брати не поголились на жодні вмовляння. Тому у 2009 році греко-католицька громада вирішила збудувати свій храм — святого апостола Івана Богослова. Уже збудовано нову богослужбову каплицю і триває будівництво храму. У селі є фігури Божої Матері і могила Борцям за волю України.

При парафії діє братство «Матері Божої Неустанної Помочі» (з 2007).

Парохи:

• о. Дем'янчук (до 1939),
  • о. Дмитро Кубаєвич (1939—1946, також в підпіллі),
  • о. Євстахій Мацьків,
  • о. Михайло Мацьків,
  • о. Іван Кикуш (з 2006).