Церква Вознесіння Господа Нашого Ісуса Христа (с. Монастириха, Тернопільська область)

До 1917 року в селі діяла богослужбова капличка, яка в роки Першої світової війни була зруйнована. У 1938—1939 роках було побудовано нову церкву. Богослужіння проводили лише у великі свята, в інші дні парафіяни вивідували богослужіння в церкві с. Турівка. У 1946—1964 роках парафія належала до РПЦ.

Парафія була дочірньою, тому богослужіння проводили тут дуже рідко. У 1964 році парафію с. Монастириха державна влада зняла з реєстрації, а приміщення церкви використовували як зерносклад. 29 лютого 1964 року парафія с. Монастириха об'єдналася з парафією с. Турівка. У 1988 році церкву було відкрито у підпорядкуванні до РПЦ. У роки служіння о. М. Чайківського храм поштукатурили, перекрили, відреставрували і образи.

Із 1990 року церкву використовують дві громади села (УГКЦ і ПЦУ), богослужіння проводять почергово.

Парохи:

• о. Дмитро Ксьонжек (1939),
  • псаломщик Л. Кочмар,
  • о. М. Зарицький,
  • о. Котик,
  • о. М. Чайківський (з 1988).