Церква святого священномученика Йосафата (с. Переволока, Тернопільська область)

У селі діяло дві греко-католицькі церкви: Пресвятої Трійці (1727) та святого Юрія (1895).

На жаль, не оминули парафію міжконфесійні непорозуміння на початку 1990-х років. Греко-католицька громада, утворена 1990 року, не отримала жодного з храмів, котрі історично належали їй. Спочатку молилися на околиці села у маленькій каплиці. Згодом отримали приміщення, яке зусиллями парафіян переобладнала під храм. Церкву 25 листопада 2007 року освятив апостольський адміністратор Бучацької єпархії Димитрій Григорак.

За роки служіння о. Миколи Семенюка збудували нову церкву святого священномученика Йосафата, розписали храм святого Юрія.

У селі діяла одна з найбільших у краї підпільних греко-католицьких громад. Оселі багатьох парафіян стали «домашніми церквами», в яких відбувалися підпільні богослужіння.

При парафії діють братства: «Апостольство молитви», «Біблійне коло», спільнота «Матері в молитві», Марійська дружина, Вівтарне братство.

На території парафії є фігура Матері Божої та хрести місцевого значення.

Парохи:

о. Іван Олесницький,