Церква Перенесення мощей Святого Миколая (с. Сапогів, Тернопільська область)

У селі є старовинний дерев'яний храм, збудований у 1777 році, за служіння о. Романа Кунсевича. Парафія до 1946 року належала УГКЦ. У 1991 роців громада села конфесійно поділилася на греко-католиків і православних УАПЦ, які згодом перейшли до ПЦУ. Цій конфесії церква належить і донині. Храм є пам'яткою архітектури України.

Греко-католицька громада залишилася без храму, богослужіння відбувалися біля хреста. Згодом місцевий колгосп передав громаді УГКЦ будинок, розташований поруч із сільською школою, який облаштували піл капличку. За служіння о. Володимира Капусти на місці старої каплиці за кошти громади збудували новий храм. У липня 2011 року з благословення Апостольського Адміністратора Бучацької єпархії Димитрія Григорака було закладено наріжний камінь і розпочато будівництво нового храму.

Храм збудований за кошти місцевої громади, а також за пожертви релігійних громад Борщівського та Мельнице-Подільських деканатів. Значну фінансову підтримку підтримку надав правлячий архиєрей Бучацької єпархії Димитрій Григорак, а також жителя с. Сапогів, які належать до православної громади. Церква є дочірньою до матірної церкви Різдва Пресвятої Богородиці парафії с. Вовківці.

Освячення храму і престолу відбулося 25 травня 2014 року за участі владики Бучацької єпархії Димитрія Григорака. На Святій Літургії відбулися ієрейські свячення, а також вперше було встановлено мощі святого о. Миколая.

При парафії діють: братство, сестринство, Вівтарна дружина, братство «Великої Обітниці».

Парохи:

  • о. Микола Жук (1991—1993),
  • о. Ігор Рокочий (1993—2004),
  • о. Микола Бугера (2004—2009),
  • о. Володимир Капуста (з березня 2009).
Перелік