Церква святого священномученика Йосафата (с. Слобідка-Мушкатівська, Тернопільська область)

Парафію утворено у 1992 ропі. Парафіяни відвідували богослужіння у храмі с. Мушкатівка, де на той час служив о. Іван Сеньків. Навесні 1992 року парафіяни вирішили збудувати у центрі села на території колишньої сільської школи власну церкву. Освячення наріжного каменя піл забудову храму здійснив декан Боршівського деканату о. Іван Сеньків. Для проведення тимчасових богослужінь, які щонеділі проводив парох о. Іван Сеньків, було частково реставровано будинок школи. Будівництво, яке проводили народним методом, розпочали у серпні 1993 року.

У серпні-листопаді 1996 році було збудовано дзвіницю. Влітку 1998 року завершено всі внутрішні і зовнішні будівельні роботи храму і 14 листопада 1998 року чин освячення церкви здійснив владика Тернопільської єпархії Михаїл Сабрига. Упродовж 2000-2001 років виготовлено та встановлено іконостас, який освятив владика Бучацької єпархії Іриней Білик. У храмі зберігаються мощі святого священномученика Йосафата.

У 2005 році завершено художній розпис церкви, який тривав майже рік. 27 листопада 2005 року освятив церкву владика Іриней Білик. У травні 2007 року на території церкви було збудовано фігури Ісуса Христа і Матері Божої, а в липні-вересні 2007 року — каплицю Покрови Божої Матері, яку освячено 14 жовтня 2007 року.

При парафії діють: недільна і катехитична школи, біблійний гурток, братства «Апостольство молитви», «Матері Божої Неустанної Помочі», спільноти «Матері в молитві» і «Жива вервиця», Вівтарна дружина.

Парохи:

• о. Анатолій Гаврилевський (1994),
  • о. Ігор Рокочий,
  • парох с. Вовківні (1994—1995),
  • о. Анатолій Гаврилевський (з квітня 1995).