Церква святого Миколая (с. Висічка, Тернопільська область)

Дерев’яна церква Святого Миколая в Висічці побудована в 1763 році. Належить до зразків пам’яток дерев’яної архітектури подільської школи. Церква тридільна однобанева, не велика за розмірами.

На місці дерев’яного бабинця, в 1954 році, було збудовано кам’яний бабинець більшого розміру, який зовсім не вписується в класичні форми храму та псує його зовнішній вигляд. Вхід в храм, після перебудови, обладнали збоку бабинця. Нава квадратної форми закінчується восьмигранною банею, увінчаною невеликим куполом з хрестом.

Вівтар також квадратної форми. Дерево видно лише в нижніх зрубах, все інше обшите бляхою. По периметру на висоті 1,5 метри, храм обнесено піддашшям для захисту нижньої частини споруди від дощу та снігу. Дерев’яна дзвіниця (про це можна лише здогадуватися) також обшита бляхою. До вівтарної прибудували ще одну кам’яну кімнату для священника. Храм і подвір’я церкви доглянуті та охайні.

Поруч з церквою стоїть кам’яний костел-каплиця, споруджений в XIX столітті. Два християнських храми мирно стоять поруч вже більше ста років. Один пропадає, інший доглядається громадою.

Перелік