Прокатедральний собор Благовіщення Пресвятої Богородиці (Бучач, Тернопільська область)

27 травня 2007 року Божого, перший, правлячий Архиєрей Бучацької Єпархії УГКЦ Преосвященний Владика Кир Іриней Білик, освятив наріжний камінь і місце під будівництво Прокатедрального Собору «Благовіщення Пресвятої Богородиці» у м. Бучач. Місце під будівництво Храму надала міська влада, яку на той час очолював п. Мирон Оверко.

Будівництво розпочато у серпні 2007 року Божого, після призначення, Папою Римським Венедиктом XVI, о. Дмитра Григорака, ЧСВВ «Апостольським Адміністратором» Бучацької єпархії УГКЦ, а з 18 вересня 2011 року Божого, — другий, правлячий Архиєрей Бучацької єпархії.

Будівництвом Собору керує єпархіальне управління через довірену особу п. Василя Садового.

21 вересня 2014 року Божого відбулося освячення Прокатедрального Собору. Чин освячення очолив Митрополит Тернопільський Кир Василій Семенюк у співслужінні Кир Йосафата Говери — Екзарха Луцького, Кир Дмитрія Григорака — Архиєрея Бучацького та священиків у присутності великої кількості мирян. З того часу Богослужіння відбуваються у Соборі кожного дня.

Розклад богослужінь

19:00 — Служба Божа

19:00 — Служба Божа,
спільнота «Св. Миколая»